×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Deputeti i PDK-së: Kadri Veseli nuk ka arsye të jap dorëheqje edhe nëse thirret nga Specialja

  FrontOnline
  04 Gusht 2020

  Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, në një intervistë për Front Online, tha se situata me pandeminë e Coronavirusit në Kosovë është keqmenaxhuar nga Qeveria “Kurti” dhe tani nga Qeveria “Hoti”.

  Ai tha se të dy qeveritë nuk i kanë marrë masat e duhura për parandalimin e këtij virusit dhe se situata është shumë e rënduar.
  Deputeti Haxhiu foli edhe për akuzat e Speciales ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli dhe në lidhje më lajmet se PDK-në do ta udhëheq dikush tjetër nëse kjo Gjykatë do të ngrehë aktakuzë ndaj Veselit.

  Ai tha se në rast se vërtetohet kjo aktakuzë Veseli nuk ka arsye të jap dorëheqje nga pozita që e mban në parti.

  “Nuk mundemi me paragjykua një gjë ë tillë. M endoj se më e rëndësishme se pozicioni partiak është i rëndësishme procesi i cili ka të bëjë me UÇK-në, dhe pozicionet as që diskutohen në këtë situatë. Unë mendoj se kjo nuk do të duhej të ishte temë brenda partisë dhe s’ka pse të jep dorëheqje z.Veseli edhe nëse ka potencialisht ndonjë aktakuzë”, tha ai për Front Online.

  Deputeti i PDK-së: Shëndetësia afër kolapsit, situata ka dalë jashtë kontrollit

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po thotë se në dialog duhet të shkohet vetëm në nivel politik, dhe jo të...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendi të Kosovës. Rendi i ditës I. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së mëparshme...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputetët opozitarë  e kanë quajtur gabim të rëndë mospjesëmarrjen e kryeministrit në këtë Samitin rajonal që u mbajt në Tiranë, ndërkaq kërkojnë...
  Lajme01 Mars 2024
  Sekretari Organizativ në PSD, Nol Nushi ka deklaruar se këtë vit nuk do të ketë zgjedhje në Kosovë. Sipas Nushit, zgjedhje të...
  Lajme01 Mars 2024
  Koordinatorja e Departamentit për Mbrojtje dhe Siguri Kombëtare në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Besa Kabashi-Ramaj, mban konferencë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë, mes masave të rrepta sigurie, dy javë pas vdekjes së tij të papritur...
  Lajme01 Mars 2024
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në bashkëpunim me Forumin Intelektual - Evropa 2023, organizojnë sot tryezën me temë “Gjendja e Arsimit në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  43 persona kanë mbetur të vdekur pasi një zjarr shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe në Bangladesh. Sipas mediave lokale, zjarri filloi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.