×
 • Lajme
 • Lajme

  Demi komenton situatën e re në dialog pas aktakuzës ndaj Thaçit: Çfarë përmbysje e tmerrshme

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Analisti politik, Agron Demi, pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi, ka komentuar situatën e re në dialogun Kosovë-Serbi.

  Duke e quajtur përmbysje të tmerrshme, Demi ka thënë se “tash në negociata, në emër të viktimave negocion Thaçi me aktakuzë për krime, kurse në emër të ushtruesve të gjenocidit negocion ‘pacifisti’ Vuçiq”.

  “Çfarë përmbysje e tmerrshme”, ka shkruar ai në Facebook.

  Sot Zyra e Prokurorit të Specializuar njoftoi se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli janë dy të akuzuarit e parë që do të paraqiten në Gjykatën Speciale në Hagë, si të akuzuar për afërsisht 100 vrasje.

  Njoftimi i Speciales vjen vetëm tri ditë para takimit të planifikuar në Washington për dialogun me Serbinë, të ftuar nga i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.