×
Etiketë: situatën
Front TV17 Shtator 2020
Me polemika ka vazhduar sesionin e ri Kuvendi i Kosovës, ku po mbahet seancë plenare. Në deklarimet jashtë rendit të ditës, ishte deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ajo që ngriti shqetësimin e gjendjes së policëve...
Lajme15 Shtator 2020
Drejtoria e Arsimit e Komunës së Ferizajt në bashkëpunim me Programin ROMACTED të Këshillit të Evropës ka përmbyllur me sukses projektin për ri-integrimin e komunitetit RAE në komunën e Ferizajt, pjesë e planit të veprimit...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Bill Gates, themeluesi i Microsoftit dhe bashkëkryetar i Fondacionit Bill dhe Melinda Gates, e quajti përgjigjen e SHBA-së ndaj COVID-19 “tronditëse” dhe “të keqmenaxhuar” në një intervistë të botuar të hënën në Stat. “E dini,...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në rezidencën e këtij të fundit në Marmaris. Rama me anë të një shkrimi në Facebook, tregon se me Erdoganin kanë biseduar për...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Spanja do ta kërkojë ndihmën e ushtrisë për të identifikuar personat të cilët përbëjnë rrezik për përhapjen e koronavirusit. Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, tha se 2 mijë ushtarë janë trajnuar dhe do të dërgohen...
Lajme22 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar sot komunën e Parteshit, ku është takuar me kryetarin Dragan Petkoviq. Petkoviq ka informuar Zemaj rreth gjendjes me COVID-19 dhe situatës epidemiologjike si dhe nevojat që ka komuna...
Lajme16 Gusht 2020
Presidenti Ilir Meta duke reaguar mbi situatën në Kakavijë, thotë se shqiptarët atje nuk mund të trajtohen si njerëz pa atdhe dhe pa shtet. Sipas Metës, qytetarët shqiptarë s’mund të trajtohen pa atdhe apo pa...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu ka pritur sot në një takim ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka diskutuar në lidhje me nevojat dhe kërkesat e arsimit lokal, gjendja...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, priti sot në takim ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, të cilin e njoftoi lidhur me situatën e krijuar me COVID-19 në këtë komunë dhe punën e shtabit emergjent lokal në...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar se çështja e vijave të kuqe ndaj PDK-së nuk ka qenë për mocionet e mosbesimit por për koalicion qeverisës. Selimi ka thënë se pikërisht...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se kërcënimi më i madh për rajonin është “ideja e Shqipërisë së Madhe, porse Serbia po e vëzhgon me kujdes situatën”. Kështu i deklaroi ai TV...
Lajme28 Korrik 2020
Gjini për situatën me COVID-19: Spitali i Gjakovës po përballet me probleme, në vjeshtë situata mund të jetë më e rëndë Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka folur për situatën pandemike me COVID-19...
Lajme20 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha në vizitën e tij në Kosovë, ka takuar shumicën e liderëve partiak, ku në takimin me nënkryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, temë diskutimi ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.