×
Etiketë: situatën
Lajme19 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot nuk do të dalë në konferencë për të njoftuar rreth raportit 24-orësh të rasteve me Covid 19. Ministria e Shëndetësisë njofton se në orën 15:00, do t’ua dërgojnë mediave...
Lajme18 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, takoi sot drejtuesit dhe sindikalistët e Telekomit të Kosovës, me të cilët diskutoi për gjendjen e krijuar pas...
Lajme15 Korrik 2020
Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve dhe Menaxhmenti i Postës së Kosovës, kërkojnë nga Qeveria, Ministria e linjës dhe nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, që të trajtohet seriozisht situata e krijuar, pas mbylljes së të...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan zhvilluan një bisedë telefonike, gjatë së cilës janë pajtuar për të punuar më ngushtë në mënyrë që të sigurohet një...
Front TV14 Korrik 2020
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur vazhdimi i seancës lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, e cila kishte nisur dje në orën 16:00. Deputeti i LVV-së, Shpejtim Bulliqi ka thënë se kjo qeveri e ka...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, në seancën e sotme të Kuvendit ku po raporton kryeministri i vendit rreth situatës më Covid-19, tha se qytetarët po flijohen për inate personale. Ajo tha se deputetët nuk i...
Front TV13 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti pas pak pritet të raportojë në Kuvendin e Kosovës. Kjo seancë pritet të nisë në çdo moment, ku Hoti do të raportojë lidhur me situatën me koronavirusin.   https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1637014043115840/?eid=ARD4nMBR8KKRLc6FP1rOGX4f8y3ThdyTaQnN6F_nbsc6oPc_6plsMuY1r-jdvGxNN0jMnrQnCr69VQB7
Lajme13 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të raportojë në Kuvend për situatën me COVID-19 në vend Seanca plenare ku do të raportojë Kryeministri është paraparë të fillojë në orën 16:00. Tema e vetme të...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Italia vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme, Guiseppe Conte: Masat janë marrë për ta mbajtur nën kontroll situatën me COVID-19 Gjendja e jashtëzakonshme në Itali, e shpallur si kundërpërgjigje ndaj krizës së shkaktuar nga pandemia e coronavirusit,...
Front TV10 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi, foli në emër të grupit parlamentar në seancën e sotshme ku po rishikohet buxheti i Kosovës. Abrashi ka thënë se duhet votuar ky buxhet. “Sot nga të gjithë ne kërkohet...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Beograd u shpreh thellësisht e shqetësuar nga protestat e dhunshme atje, duke thënë se e dënon dhunën në të gjitha format e saj, përfshirë ato që duken “ si...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Serbi ka thënë se i dënon të gjitha format e dhunës, përfshirë ato “që duket se janë sulme të koordinuara ndaj policisë”, si dhe përdorimin e tepruar të forcës...
Lajme09 Korrik 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka propozuar pesë masa pas situatës së re të krijuar me pandeminë e koronavirusit në Kosovë. Në ditën kur u regjistruan 214 raste të reja – ditë rekord – Ahmeti...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.