Gjuha:
×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vulin: Shqipëria e Madhe është kërcënim, Serbia po e vëzhgon situatën

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se kërcënimi më i madh për rajonin është “ideja e Shqipërisë së Madhe, porse Serbia po e vëzhgon me kujdes situatën”. Kështu i deklaroi ai TV Pink-ut.

  Sipas tij formimi i Ushtrisë së Kosovës është i papranueshëm, dhe, siç është shprehur ai, “t’u japësh kriminelëve të pagjykuar të luftës armatim të rëndë dhe të pritesh paqe – është çmenduri dhe pafytyrësi”.

  Mediat serbe kanë transmetuar sot se në në vendpiknikun e Tutinit mbi liqenin e Gazivodës persona të panjohur kishin shpaluar flamurin shqiptar, të cilin njësitë e armatosura deri në dhëmbë të Ushtrisë së Serbisë e kanë hequr.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Trepça ka hapur rreth 100 vende të lira të punës. Është hapur konkurs i brendshëm për punëtorë në Minierë LINKU KËTU
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimi e një sëmundje vdekjeprurëse e cila vjen nga virusi Marburg. Deri më tani janë shënuar 5 viktima si...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin qeveritar sot do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit”...
  Lajme24 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka vendosur për shtrenjtim të çmimit të rrymës. Ky...
  Lajme24 Mars 2023
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të mërkurën kanë vizituar Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, ku planifikohet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.