Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  BE-ja dhuron respiratorë, ministri Zemaj: Falemnderit që po na e lehtësoni luftën ndaj Covid-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sot është bërë pranim-dorëzimi i respiratorëve të dhuruara nga Bashkimi Evropian.

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka falënderuar BE-në për ndihmën e vazhdueshme që po bëhet ndaj qytetarëve të Republikës së Kosovës

  “Kjo ndihmë e sotme dhe ky kontingjent i ventilatorëve do të ndihmojë shumë në organizim të cilin po e bëjmë së bashku me SHSKUK në ndarjen e përgjëgjësive për të ndihmuar çdo qytetar që mund të jetë infeëktuar dhe po përballet me jetën nga pandemia Covid-19”, ka thënë Zemaj, transmeton Indeksonline.

  “Kjo ndihmë është vlerësim i madh i nevojshëm, i nevojshëm, i domosdodshëm dhe shpresojmë që çdo jetë e shpëtuar do të jetë falënderim tepër i arsyeshëm dhe i konsiderushëm për taksapaguesit evropian dhe për ju që po e ndihmoni Republikën e Kosovës. Me këtë angazhim do të na lehtësoni luftën ndaj pandemisë Covid-19, do t’ua lehtësoni punën profesionistëve shëndetësor”, ka thënë tutje Zemaj.

   

  https://www.facebook.com/597689407055317/videos/3432926256770260/

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.