×
Etiketë: na
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot ju është drejtuar prindërve, nxënësve dhe punonjësve në arsim, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Ai thotë se pandemia ka shkaktuar ndryshime të shpejta dhe tektonike...
Lifestyle01 Tetor 2020
Po fillon një panik në lidhje me sëmundjet që do vijnë në këtë kohë. Si mund ta tregoni dallimin mes simptomave të ftohjes dhe koronavirusit? Si mund ta rrisni sistemin tuaj imunitar gjatë dimrit? Ka...
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të jetë kohë me vranësira ndërsa të mërkurën pritet të ketë kthjellim, shkruan Prishtina Weather. 28.09.2020 – Në veri të rajonit po kalon një ciklon, që ditën e nesërme...
Lajme28 Shtator 2020
Vendimi i fundit i Qeverisë së Kosovës për masat e reja për parandalimin e Covid-19, ka ngjallur shumë reagime Në pikën ku flitet për sektorin e gastronomisë, veprimtaria u lejohet deri në orën 23:30, ndërsa...
Lifestyle26 Shtator 2020
jatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori, kjo pothuajse është e barabartë me sasinë e energjisë që ju harxhoni gjatë një ore. Ekspertët pohojnë se gjumi cilësor mund të kontribuojë në humbjen...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj fajësoi Gjykatën Speciale për bastisjen që i është bërë sot organizatës OVL-UÇK, duke thënë se ata vetë janë fajtor që nuk kanë arritur të ruajnë sekretet e tyre. Ai tha...
Kronika25 Shtator 2020
Lejan Hasani nga Mitrovica, ka lindur parakohe (në javën e 33-të) në Kliniken Obstetrike- Gjinekoligjike në QKUK, më 1 shtator të këtij viti dhe që në ditët e para të jetës së tij i është...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri nga AAK, Besnik Tahiri, po konsideron se në dialogun me Serbinë, janë “tri fusha të minuara”, në të cilët Kosova duhet të ketë shumë kujdes. E para sipas tij është fizibiliteti mbi Ujmaninm, nga...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se tyre muajt e fundit të përballjes me pandeminë në Kosovë kanë qenë të vështirë. “Hapja ka krijuar disbalancë të numrave dhe ngriti përgjegjësinë tonë për menaxhimin e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kryeministri aktual i Malit të Zi, Dushko Markoviq, duke folur për herë të parë pas humbjes së mazhorancës së partisë së tij në zgjedhjet e 30 gushtit, deklaroi se Kisha Ortodokse Serbe ishte aktori politik...
Front TV22 Shtator 2020
Infektologu i QKUK’së, Salih Ahmeti ka dhënë detaje për situatën me Covid 19 në Klinikën Infektive të QKUK’së. Ai ka folur për uljen e rasteve me këtë infeksion. Por Ahmeti, ka folur po ashtu edhe...
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj e cila ka qenë një nga gratë që ishin pjesëmarrëse në delegacionin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë, ka treguar se përse e ka injoruar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. “Një ditë para...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.