×
 • Lajme
 • Lajme

  12.4 milionë euro ndahen shtesë për fillimin e vitit të ri shkollor

  FrontOnline
  03 Shtator 2020

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj do të takohet me Kryetarin e Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi dhe drejtorët e drejtorive komunale të Arsimit.]

  Viti i ri shkollor do të fillojë me 14 shtator, ndërkaq që ky proces të nisë do të ndahen edhe 12.4 milionë shtesë.

  Një burim ka thënë se nëse një shkollë nuk i plotëson kushtet dhe nuk certifikohet si shkollë anti-COVID-19, aty nuk do të fillojë mësimi.

  Janë rreth 330 mijë nxënës që do ta nisin mësimin në vitin e ri shkollor gjithandej vendit.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Koordinatorja e Departamentit për Mbrojtje dhe Siguri Kombëtare në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Besa Kabashi-Ramaj, mban konferencë...
  Lajme01 Mars 2024
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në bashkëpunim me Forumin Intelektual - Evropa 2023, organizojnë sot tryezën me temë “Gjendja e Arsimit në...
  Lajme01 Mars 2024
  Të martën, çështja e dinarit ktheu në tryezën e dialogut Kosovën dhe Serbinë. Por, për dallim nga herët e tjera takimi nuk...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen se pse nuk mori pjesë në samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë....
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, deklaroi se imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve nuk është në të njëjtat nivele...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Analisti Visar Ymeri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeffrey Hoverier, nuk janë...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.