×
Etiketë: shtesë
Lajme30 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi ka dhënë lajmin se në periudhën e pandemisë do të angazhohen edhe 1,000 mësimdhënës shtesë. Eushi thotë se viti i ri shkollor ka filluar mbarë dhe dëshiron që...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot përfaqësuesit e sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Në këtë takim u diskutua për kërkesën e tyre për kompensim shtesë, mbi pagën bazë në betejën kundër pandemisë...
Lajme25 Shtator 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti ka njoftuar se sot me propozim të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, kanë ndarë mbi 6 milion euro për pjesëtarët e Policisë së Kosovës, për angazhimin e shtuar dhe punë...
Front TV22 Shtator 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar sot ambientet e QKUK-së ku u takuan me ushtruesin e detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqin. Zemaj tha se do të...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Pejës, ka bërë të ditur se kanë planifikuar veprime shtesë në kontrollin e mjeteve te transportit publik me qëllim qe situata rreth Pandemisë të jetë e menaxhueshme dhe nën kontroll, gjithnjë në zbatimin...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka treguar në seancën e sotme se kur do t’i marrin paratë shtesë zyrtarët e Policisë së Kosovës. Sipas Veliut, zyrtarët e PK-së do t’i marrin keto para...
Lajme15 Shtator 2020
Avokatët e akredituar të Speciales, thonë që Gjyqtari i Procedurës Paraprake duhet të vendos për konfirmim ose hedhje poshtë të aktakuzës apo të kërkojë afat shtesë, më shumë se gjashtë muaj. Avokati i akredituar i...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka kërkuar 35 miliardë dollarë shtesë, përfshirë 15 miliardë dollarë gjatë tre muajve të ardhshëm, për programin Accelerator ACT të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për të inkurajuar...
Lajme07 Shtator 2020
StoltenbergNjë incident i ndodhur para dy javësh në Kosovë kur forcat ushtarake serbe hynë deri në brendësi të kufirit kosovar në zonën e Karaçevës, por edhe mundësia që influenca ruse të trazojë ujërat në një...
Kronika03 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës që zbaton ekzekutimin e dënimeve efektive me burg për të dënuarit sikur që menaxhon qendrat e paraburgimit në Kosovë ka bërë përparim të madh në trajtimin e personave të privuar nga...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj do të takohet me Kryetarin e Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi dhe drejtorët e drejtorive komunale të Arsimit.] Viti i ri shkollor do të fillojë me 14 shtator,...
Lajme02 Shtator 2020
Para objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Deçan, vozitësit e ambulancave dhe pastrueset në këtë institucion shëndetësor kanë shprehur pakënaqësinë për largimin nga listat e pagesave stimuluese për rrezikshmëri në punë në kohë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.