×
 • Lajme
 • Lajme

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës

  FrontOnline
  12 Prill 2023

  KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Kjo do të ndodhë për shkak të punimeve në rrjet.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:

  Prishtinë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Keqekolla Hjakobilla (kodi: 14016004) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Keqekollë, Prapashtice, Hajkobillë, Dabishevc dhe Mutivodë.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, vendosja dhe premontimi i shtyllave, shtrëngimi i përçuesve.

  2.

  Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV j5 Bardhosh (kodi: 13000001) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Një pjesë e fshatit Bardhosh.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, ndërrimi i shtyllave dhe izolatorëve

  3.

  Nga TS 110/10(20) kV  Prishtina 7 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Hajvali-Shkolla (kodi: 19000040002) prej orës 09:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: Një pjesë e konsumatorëve në afërsi te Shkollës ne Hajvali

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave të tensionit të ulët.

  Pejë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Juniku (kodi: 53000007) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Lloqan, Dranoc, Sllup, Voksh, Polana, Poberxh, Prilep, Rastavic, Baballoq, LA Ramadani, Junik, Jasiq dhe Gjocaj.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm, bartje e rrjetit, shtrëngim i përçuesve, ndërrimi i konzollave dhe izolatorëve.

  2.

  Nga TS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Dobrusha (kodi: 50052001) prej orës 11:00 deri në ora 12:00

  Vendet: fshatrat: Prekallë, Dobrushë, Kashicë, Dobrushë e Epërme, Staradran, Elshan, Berisha, Mavraj, Llugat e Poshtme dhe të Epërme dhe Ruhot.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i GM në TS Llukavc Blakaj.

  Prizren

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10 kV Dragash )do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Bresana (kodi: 30036007) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

  Vendet: fshatrat: Blaq, Brodosanë, Buzez, Kuk, Kuklibeg, Zaplluxhe; afariste : N.P.T “Mulliri”  Buzez, N.T.P. Qumshtorja Sharri Kuk dhe Restoran Opoja.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

  Ferizaj

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10kV Kaçaniku do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Kaçaniku i vjetër (kodi: 40043007) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Doganaj, Duraj, Kaçanik i Vjetër, Stagovë, Begracë dhe Elezaj.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm, konzollave, izolatorëve dhe bartja e rrjetit ne shtylla të reja.

  2.

  Nga TS 110/6kV Hani i Elezit do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Glloboqicë (kodi: 42000002) prej orës 11:00 deri në ora 13:30

  Vendet: Glloboqica, Rezhacë, Gorancë, Hunel, Meliqt, Bravët, Lagjje Kollomoqe, Fabrika Suxhukut, Seqishta, Krivenikë, Gurthyesit Gur i bekuar dhe AKRO.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, ndërrimi i herësit të transformatorëve rrymor në stabilimentin Glloboçica (dalja J04).

  3.

  Nga TS 110/35/10[kV]  Lipjani do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gadime (kodi: 41000013) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Babushi i Muhaxherëve, Gadime e Ulët, Gadime e Lartë, Vrella dhe Plitkoviqi.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri -instalimi i daljes së re 0.4 kV ne NS 10/0.4 kV Gadime e Epërme – Ibrajt.

  Mitrovicë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  TS 110/10[kV] Vushtrria 2 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Podranq e Re (kodi: 73000003023) nga ora 08:30 deri 12:00

  Vendet: Konsumatorët në daljen e Vushtrrisë nga rrethi Prishtinë – Mitrovicë (përballe pompës së derivateve  Banjska Trans)

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, bartja e rrjetit nga shtyllat  e dëmtuara në të rejat.

  Gjakovë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Denji (kodi: 82081007) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: fshatrat: Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë dhe  Ratkoc (një pjesë).

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive,  vendosja, montimi – demontimi i shtyllave në Çifllak.

  2.

  Nga TS 35/10kV Gjakova II do të ndërprehet:

  Dlaja 10[kV] Gjakova III (kodi: 81000116) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

  Vendet: rrugët: Besim Bistrazhini, Dërgut Vokshi, Dëshmorët e Lirisë, Elena Gjika, Gjon Bisaku, Gjon Nikoll Kazazi, Haki Taha, Hysni Dobruna (një pjesë), Ismail Qemali (një pjesë), Konferenca e Bunjajt, Konstandin Kristoforidhi, Lidhja e Prizrenit, Martin Camaj, Migjeni (një pjesë), Mithat Frashëri, Shaban Polluzha, Yjet e Erenikut (një pjesë) dhe Yll Morina.

  Arsyeja: Mirëmbajtjeje preventive, përmirësimi i urave të tensionit të mesëm degëzimi TS 48 – 3 dhe revizion.

  Gjilan

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10 kV Gjilani IV do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Bregu i thatë (kodi: 60063011) nga ora 11:00 deri 14:30

  Vendet: rrugët: Arben Ramadani, Arbëri, Ali Pashë Tepelena (një pjesë), Bajram Llovca, Bedri Pejani (një pjesë), Bregu i Djegur, Elena Gjika (një pjesë), Esat Berisha, e Ferizajit (një pjesë), Gazmend Zajmi, Gursel Bajram Sylejmani (një pjesë), Hoxhe Lipovica (një pjesë), Hysen Terpeza, Idriz Seferi (një pjesë), Kumanovës, Mehmetali Behluli (një pjesë), Mustafë Koka, Lidhja e Prizrenit, Skifter Arifi (një pjesë), Xheladin Kurbaliu, Shaip Mustafa (një pjesë), Skifter Arifi (një pjesë) dhe Zabeli i Sahit Agës (një pjesë).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri – demontimi i rrjetit të tensionit të mesëm.

  2.

  Nga TS 35/10 kV Gjilani IV do të ndërprehet:

  LP 10kV TS-31 (kodi: 60063016) nga ora 11:00 deri 14:30

  Vendet: Një pjesë e rr. Idriz Seferi, fabrika e Duhanit, Stacioni i Zjarrfikëseve, një pjesë e rr. Isa Boletini dhe një pjesë e rr. Lidhja e Prizrenit.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri -ndërrimi i kokave kabllovike 35kV në anën e TR 1.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Të tjera
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Pas përfundimit të ‘Prime’, Santiana është parë e mërzitur përderisa edhe ka qarë. Përndryshe ajo edhe ka paralajmëruar se mund të dal...
  Lifestyle02 Dhjetor 2023
  Kur u pyet se çfarë pjate nuk porosit kurrë në një restorant, Gordon Ramsay dha një përgjigje krejtësisht të papritur. Nëse e...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një episod tensionues është shfaqur në edicionin e fundit të Big Brother VIP Kosova, ku afërsia në mes të Santiana Malokut dhe...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një moment qesharak ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova. Kaderi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.