×
Etiketë: ndahen
Vip30 Shtator 2020
Sot ka përfunduar edicioni i parë i Festivalit të Filmit “Art Without Limit International Film Festival”. Festivali ishte planifikuar të mbahet në kinemanë ‘Armata’ në Prishtinë, por për shkak të pandemisë COVID-19 është mbajtur online...
Lajme07 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës ka lajëmruar gjatë ditës së sotme me anë të një statusi se ministria që ajo udhëheq kanë ndarë çmimet për më të mirët e kinematografisë për këtë vit. Vlora Dumoshi ka njoftuar...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj do të takohet me Kryetarin e Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi dhe drejtorët e drejtorive komunale të Arsimit.] Viti i ri shkollor do të fillojë me 14 shtator,...
Lajme26 Gusht 2020
Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Bajram Gecaj i është përgjigjur deputetit Fatmir Rexhepi, i cili të martën në Interaktiv të KTV-së tha se për përjashtimin e anëtarëve të saj nga strukturat e partisë,...
Lajme26 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës ka aprovuar planin për realizimin dhe fillimin e vitit të ri shkollor 2020:2021. Rreth 9 milionë ka kërkuar Ministria e Arsimit nga Qeveria e Kosovës, e cila edhe i ka ndarë aq...
Lajme13 Korrik 2020
Osman Goranci fitoi çmimin e vendit të parë për Dramë Shqipe “Katarina Josipi” për dramën “Gratë dhe Napoloni”. Ndërkaq, Ibush Arifi fitoi vendin e dytë në konkursin e ndarjes së çmimeve për Dramë Origjinale Shqipe...
Lajme06 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural që të ndajë mjete financiare ne vlerë 1,867,107 euro. Kjo shumë do të shkojë për kompensimin e dëmeve të shkaktuara në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.