×
Etiketë: shkollor
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Lajme18 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje e ka ftuar sot në interpelancë Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj. LVV ka kërkuar nga Likaj të jep sqarime lidhur me planin për fillimin e vitit të ri shkollor, si dhe kushtet të...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Sipas planit të Qeverisë, mësimi online do të fillojë më 1 tetor, ndërsa ndryshimet janë të mundshme për mësimdhënie me prani fizike, njoftoi sot Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska në Kuvend. “Mësimi do...
Lajme16 Shtator 2020
Në Qendrën Korrektuese Dubravë dhe në Qendrën Korrektuese Lipjan ka filluar viti shkollor 2020/21. Në Dubravë janë 43 nxënës, ndërkaq në Lipjan janë 22. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Shërbimi Korrektues...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor janë raportuar vetëm 50 raste të reja me virusin korona, duke shtuar se është punuar në...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka përgëzuar nxënësit dhe mësimdhënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, i cili do të mbahet në kushte të vështira për shkak të pandemisë me koronavirus. Ai...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit, sot ka filluar procesin mësimor, në vitin e ri shkollor 2020-’21, në kushte të rrepta të përdorimit të masave mbrojtëse dhe përgatitjeve që janë bërë nëpër të gjitha shkollat, në bazë të...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë një dedikim për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Mustafa ndër të tjera përmend mbesën e tij Ninën,...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor! “Me urimin më të mirë për të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit për këtë vit të ri shkollor,...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Skenderajt ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e fazës së parë të vitit të ri shkollor. Kryetari Bekim Jashari ka bërë të ditur, se konform vendimit të Ministrisë së Arsimit...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar nxënës dhe mësimdhënës për nisjen e vitit të ri shkollor. “Është një shtator ndryshe nga vitet e tjera. Me sfida që nuk i kemi përjetuar më...
Lajme13 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e kësaj komune me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020/21, duke iu kërkuar njëherësh që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore, në...
Lajme13 Shtator 2020
Në Komunën e Skënderajt thonë se kanë bërë të gjitha përgatitjet për të nisur vitin e ri shkollor nga e hëna. Kryetari i Komunës, Bekim Jashari, ka thënë se Drejtoria e Arsimit në Skënderaj ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.