×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj sërish paralajmëron gjoba për personat që nuk iu përmbahen rekomandimeve nga IKSHPK

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se do të ketë ndëshkime për të gjitha ata që nuk iu përmbahen rekomandimeve.

  Në një shkrim në rrjete sociale, ministri Zemaj, ka theksuar se nga kjo pandemi janë prekur edhe institucionet e shtetit, duke shtuar se ky fakt i ka hedhur poshtë idetë e “atyre që mendja iu punon për konspiracione dhe që pretendojnë se virusi nuk ekziston”Shkrimi i plotë:

  Të dashur qytetarë,
  Armiku i padukshëm vazhdon ta kërcënon shëndetin tonë.
  Disa qytetarë të Kosovës dhe mijëra persona në mbarë globin fatkeqësisht kanë humbur jetën.
  Nga kjo pandemi së fundi janë prekur edhe institucionet kryesore të shtetit.
  Kjo e hedh poshtë idenë e atyre që mendja iu punon për konspiracione dhe që pretendojnë se virusi nuk ekziston, ose e relativizojnë rrezikun e tij.
  Kjo luftë po zhvillohet kryesisht në frontin e shëndetësisë.
  I tërë personeli mjekësor në klinikat e QKUK dhe në spitalet rajonale është i mobilizuar maksimalisht.
  Klinika Infektive në Prishtinë duhet përforcuar me kapacitete të reja.
  Është detyrë e elitave intelektualëve, punëtorëve, burrave, grave, rinisë dhe gjyshërve, që të reflektojnë.
  Kujdesuni për familjen dhe të dashurit!
  Reduktoni kontaktet, që të evitohet përhapja e virusit!
  Të mos paguajmë kosto të lartë. Sistemi ynë shëndetësor të mos mbingarkohet.
  Respektoni udhëzimet e “Manualit për mbrojtje nga përhapja e virusit COVID-19”.
  Për mosrespektuesit e udhëzimeve dhe shkelësit e rregullave do të ketë gjoba dhe ndëshkime sipas ligjit.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  KFOR-i ka bërë të ditur se një person me armë zjarri (lodër) në veri të Mitrovicës sot pasdite ka filluar të sillej...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.