×
Etiketë: personat
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fetah Rudi në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka folur për problemet me të cilat po përballen personat e shurdhër në Kosovë. Ai ka theksuar se...
Lajme19 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj tridhjetë (30) personave...
Lajme16 Shtator 2020
Personat me aftësi të kufizuara po vazhdojnë të kenë telashe gjatë lëvizjes nëpër rrugët e kryeqytetit. Nëpërmjet një komunikate për media, HANDIKOS ka ngritur një problem ka treguar se janë inspektuar disa zona në Prishtinë...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Për momentin aktivë janë 1.905 raste të të infektuarve me Covid-19, deri më tani nga virusi janë shëruar 12.754, ndërsa 634 persona e kanë humbur jetën. Nga Instituti për shëndet publik kanë vërejtur se javën...
Lajme07 Shtator 2020
Policia e Kosovës është duke vazhduar kontrollin nëpër lokalet e kryeqytetit, për personat që nuk vendosin maskat, shkruan Front Online.P Ata sonte ishin me kontrolla më të shtuara në lokalet tek Rruga C dhe B....
Lajme06 Shtator 2020
Pushimet e menjëhershme nga plazhi në bjeshkë shpesh shoqërohen me mite nëse është e këshillueshme nga ana mjekësore. Mirëpo, internisti dhe kardiologu Gani Bajraktari thotë se kjo nuk paraqet asnjë problem. Sigurisht, ai thekson se...
Lajme06 Shtator 2020
Gati 10 mijë persona që nuk dëgjojnë fare ose kanë vështirësi në dëgjim, kanë mbetur pothuajse të painformuar rreth masave kundër sëmundjes Covid-19 që është përhapur në Kosovë prej muajit mars. Mungesa e interpretit të...
Lajme03 Shtator 2020
Avokati i Popullit, në kuadër të ushtrimit të kompetencave dhe të përgjegjësive të tij ligjore, sot publikoi Raportin me rekomandime ex-officio nr.148/2020 në lidhje me identitetin ligjor për personat e paregjistruar. Raporti me rekomandime ka...
Lajme31 Gusht 2020
Me qëllim të ofrimit të mbështetjes për personat e riatdhesuar në Kosovë, në realizimin e planeve të tyre të biznesit, dhe si përpjekje e shtuar për të ndihmuar rimëkëmbjen ekonomike gjatë përballjes me pandeminë COVID-19,...
Lajme30 Gusht 2020
Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) ka sugjeruar institucionet e Kosovës që të kërkojnë me këmbëngulje drejtësi për personat që i janë nënshtruar torturës dhe dhunës seksuale gjatë luftës së fundit...
Kronika29 Gusht 2020
Xhamia e Medresesë në Gjilan dhe një tjetër xhami në fshatin Ponesh kanë qenë cak i hajnave. Policie e Kosovës njofton se persona të panjohur pasmesnatës së të enjtes kishin hyrë me forcë në Xhaminë...
Lajme29 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit në SHKSUK, Valbon Krasniqi thotë se shumica dërmuese e personave që kanë pasur coronavirus krijojnë antitrupa. Krasniqi në RTV Dukagjini ka treguar për një hulumtim që është bërë në Kosovë...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka pritur sot në takim udhëheqësen e organizatës joeveritare “HandiKOS”, ku edhe është nënshkruar kontrata për ndarjen e mjeteve financiare për projektin i cili parasheh përkrahjen e shërbimeve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.