×
Etiketë: personat
Kronika22 Gusht 2020
Personat e dyshuar për zjarrvënien e shkaktuar muajin e kaluar në Babush të Ferizajt, dërgohen para organeve të drejtësisë Policia e Kosovës ka arritur t’i identifikojë dhe dërgojë para drejtësisë personat e dyshuar për zjarrvënien...
Lajme17 Gusht 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, ka bërë të ditur se të gjitha familjet që kanë aplikuar për asistencë mujorë në vlerë 130 euro dhe ende nuk i kanë marrë ato, mund të...
Lajme16 Gusht 2020
Të enjten mbrëma në qytetin e Ferizajt ka ndodhur një rrahje e rëndë, ku dy persona janë përfshirë në një konflikt fizik me dy policë, për shkak se ata ishin ndaluar për mos-mbajtje të maskave...
Lajme15 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Ferizaj u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për dy personat të cilët dje në Ferizaj kanë sulmuar dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Të dyshuarit janë E.G dhe E.E,...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Nëse jeni shëruar nga COVID-19, mund të mos keni nevojë të hyni në karantinë ose të testoheni sërish deri në tre muaj, sipas udhëzimeve të fundit të Qendrës së Kontrollit dhe Sëmundjeve Infektive të SHBA-së....
Lajme26 Korrik 2020
Kujdesi ndaj personave të prekur me sindromën Down gjatë pandemisë së koronavirusit duhet të jetë edhe më i madh, sepse shumë nga ta vuajnë edhe nga ndonjë sëmundje tjetër. Një nënë nga Prishtina tregon se...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Gjermania ka vendosur që të ngrejë disa vende të posaçme të testimit nëpër aeroporte dhe pikat kufitare për të gjithë personat që udhëtojnë jashtë vendit për pushimet verore, nëpër zonat më të rrezikuara me COVID-19....
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Në vijim të operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve. Bëhet fjalë për Dritan Zhuka, banues në Berat, i dënuar nga Gjykata e Rrethit...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme15 Korrik 2020
Neuropsikiatria Valbona Tafilaj, ka treguar për fazën e saj të shërimit pasi ishte njëra ndër personat e parë që ishte e prekur me virusin COVID-19, në Kosovë. Tafilaj tha se në momentin e parë që...
Lajme14 Korrik 2020
Qeveria Hoti ka shtrënguar masat në luftën kundër koronavirusit. E në mbledhjen e mbajtur sot janë paraparë edhe dënime të ashpëra, për personat që nuk i respektojë masat si dhe për ata që përhapin sëmundjet...
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personavt mbi 65 vjeç të mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit  nga ora 05: deri...
Lajme10 Korrik 2020
Valbonë Tafilaj, psikiatre në QKUK, ka thënë se personat e prekur me COVID-19 po e fshehin këtë për shkak të paragjykimeve. Vet Tafilaj ka qenë e infektuar me COVID-19. "Personat e prekur me Covid 19...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.