×
Etiketë: personat
Lajme09 Korrik 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka ngritur një shqetësim të saj, që personat e fesë katolike nuk po përfaqësohen nëpër institucionet kosovare. Në një shkrim të saj në Facebook, Balje, ka përmendur ish-presidentin...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Shkencëtarët britanikë kanë paralajmëruar se mjekët mund të mos jenë duke i vërejtuar disa shenja serioze dhe potencialisht fatale të çrregullimeve trunore, të nxitura nga koronavirusi. Këto çrregullime janë zbuluar te të infektuarit me simptoma...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Personat të cilët hyjnë në Mal të Zi nga Serbia do të futen në karantinë, kështu vendosi mbrëmë Trupi Koordinues Kombëtar i Malit të Zi për Sëmundjet Infektive (TKK). Ky trup ka prezantuar disa masa...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Një mundësi e mirë po krijohet në ndihmë të personave të prekur me Covid-19. Njerëzit e shëruar nga koronavirusi në Argjentinë janë duke dhuruar plazmën e tyre si pjesë të një testi klinikal kombëtar për...
Lifestyle03 Korrik 2020
Njerëzi të cilët kanë pritje psikopatike kanë aftësi më të keqe për të njohur aromat se sa njerëzit tjerë, pohojnë shkencëtarët nga Universiteti australian Macquarie. Shkencëtarët kanë analizuar se sa është gama e shqisës së...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Policia e Hong Kongut i ka bërë arrestimet e para sipas një ligji të ri që u miratua në Pekin. Arretimet u bënë gjatë shënimit të 23-vjetorit të përfundimit të kontrollit britanik në qytetin me...
Lajme01 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar për propozimin e masave të reja gjatë pandemisë me COVID-19, të cilat edhe u miratuan nga kabineti qeveritar. Zemaj ka thënë se do të...
Lajme29 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se do të ketë ndëshkime për të gjitha ata që nuk iu përmbahen rekomandimeve. Në një shkrim në rrjete sociale, ministri Zemaj, ka theksuar se nga kjo pandemi...
Lajme26 Qershor 2020
Administrata Tatimore e Kosovës ka shprehur ngushëllime për vdekjen e kolegut Habib Kadolli, i cili ishte i prekur nga COVID-19. “Në emrin tim dhe gjithë stafit të ATK-së, familjes së të ndjerit dhe gjithë kolegëve...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Policia amerikane në Albuquerque dhe ekipi i saj për reagim të shpejtë i kanë arrestuar disa individë të armatosur pasi një person u qëllua me armë gjatë protestës në pjesën e vjetër të qytetit. “Policia...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.