×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Në dy xhami në Gjilan vidhen paratë e grumbulluara për personat në nevojë

  FrontOnline
  29 Gusht 2020

  Xhamia e Medresesë në Gjilan dhe një tjetër xhami në fshatin Ponesh kanë qenë cak i hajnave.

  Policie e Kosovës njofton se persona të panjohur pasmesnatës së të enjtes kishin hyrë me forcë në Xhaminë e Medresesë ku kanë vjedhur paratë e mbledhura për personat në nevojë.

  Nga policia thonë se janë duke e hetuar rastin dhe se kryesit e vjedhjes janë ende të panjohur për ta.

  “Është raportuar se gjatë natës persona ende të panjohur me përdorim force kishin hyrë në Xhaminë e Medresesë ku nga kasaforta kishin vjedhur paratë të cilat ishin grumbulluar për personat në nevojë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin 24 orësh.

  Po ashtu gjatë ditës së djeshme në xhaminë e fshatit Ponesh janë vjedhur paratë e grumbulluara për personat në nevojë.

  Raportohet se hajnat kishin hyrë me forcë në xhami rreth orës 15:00.

  “Është raportuar se persona të panjohur me përdorim force kishin hyrë në Xhaminë e fshatit ku nga kasaforta kishin vjedhur paratë të cilat ishin grumbulluar për personat në nevojë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe janë duke hetuar rastin”, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i Qeverisë Kurti u konfirmua pas prokuroria ka nisur hetimet për faljen...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK’së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i qeverisë Kurti u konfirmua sot pasi prokuroria nis hetimet për faljen ilegale...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...
  Të tjera
  Vip25 Qershor 2024
  Çifti PM-Sarah kanë dëshirë të bëhen prindër. Po dasma e shumëpërfolur? Ende jo! DJ PM ishte i ftuar në emisionin “District”, ku...
  Sport25 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë e përfundoi rrugëtimin në Euro 2024, pasi arriti të arkëtojë vetëm një pikë në Grupin B. Përkundër se ishte...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.