×
Etiketë: përmbahen
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Një grup prej nëntë zhvilluesish të vaksinave ka njoftuar për një “zotim historik” për t’iu përmbajtur standardeve shkencore dhe etike në kërkim të vaksinës për koronavirus. Kompanitë, përfshirë “Pfizerin” dhe “Merckun”, kanë thënë se do...
Lajme29 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se do të ketë ndëshkime për të gjitha ata që nuk iu përmbahen rekomandimeve. Në një shkrim në rrjete sociale, ministri Zemaj, ka theksuar se nga kjo pandemi...
Lajme28 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka publikuar udhëzimet dhe masat të cilave duhet t’u përmbahen personat të cilat do të udhëtojnë përmes këtij aeroporti. Në mesin e këtyre masave është edhe respektimi i distancës...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, pas takimi që ka mbajtur sot me Komitetin emergjent për parandalim të virusit Covid-19, ka ngritur në shkallën e dytë gjendjen e gatishmërisë dhe intervenimit të emergjencave, për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.