Lajme

Vjosa Osmani shfaq pakënaqësinë për shtyrjen e mësimit, publikon video të vajzave duke i thënë shkronjat

Vjosa Osmani shfaq pakënaqësinë për shtyrjen e mësimit, publikon video të vajzave duke i thënë shkronjat
12:07 | 01 Shtator 2020

Në ditën kur do të duhej që në Kosovë të fillonte viti i ri shkollor, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj.

Pasi që fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për shkak të pandemisë COVID 19, Kryetarja e Kuvendit ka shkruar se alfabetin vajzave të saj po ua ushtron në shtëpi, e se tashmë ato janë gati për në klasë të parë.

“Gati për klasën e pare edhe pse në këtë 1 shtator, alfabetin po e ushtrojmë në shtëpi”, ka shkruar Osmani, derisa ka publikuar edhe videon.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera