×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump në Arizona: Muri im kufitar ndaloi edhe coronavirusin

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Presidenti amerikan Donald Trump vizitoi kufirin SHBA-Meksikë të martën dhe u përpoq të “kreditonte” murin e tij të ri duke pretenduar se ai ka ndaluar si emigracionin pa dokumente, po ashtu edhe coronavirusin.

  Sipas Al Jazeera, përcjell Telegrafi, Trump ndaloi pak kohë për të inspektuar një pjesë të re të strukturës së betonit, ku presidenti dhe zyrtarët e tjerë morën një moment për të vendosur nënshkrimet e tyre në mur.

  “Ndaloi COVID, ai ndaloi gjithçka”, citohet të ketë thënë Trump.

  Dhe duke vizituar kufirin, vlerëson Al Jazeera, Trump kërkoi të ndryshojë temën në një çështje që ai beson se do të ndihmojë në “elektrizimin” e bazës së tij në nëntor.

  “Kufiri ynë nuk ka qenë kurrë më i sigurt”, deklaroi Trump ndërsa ishte takuar me Guvernatorin Republikan të Arizonës, Doug Ducey dhe zyrtarët federal të Patrullës Kufitare.

  “Kufiri ynë nuk ka qenë kurrë më i sigurt”, deklaroi Trump ndërsa ishte takuar me Guvernatorin Republikan të Arizonës, Doug Ducey dhe zyrtarët federal të Patrullës Kufitare.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Mediet italiane kanë publikuar pamjet pas aksidentit të rëndë trafiku që ndodhi natën e 7 dhjetorit në, në Portugero pranë Venecias, ku...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Mijëra peshq të ngordhur janë parë në një plazh në Japoninë veriore. Peshku, i përbërë kryesisht nga sardele dhe pak skumbri, u...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Adoleshenti, Ethan Crumbley është dënuar me burgim të përjetshëm, pa lirim me kusht, për vrasjen e katër shokëve të klasës dhe plagosjes...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.