Lajme

Thaçi kujton mantelbardhët që humbën jetën nga koronavirusi: Heronjtë e betejës kundër pandemisë!

Thaçi kujton mantelbardhët që humbën jetën nga koronavirusi: Heronjtë e betejës kundër pandemisë!
11:00 | 06 Gusht 2020

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në “facebook”, ka kujtuar mantelbardhët që humbën jetën nga COVID-19.

Thaçi është shprehur se mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë

Shkrimi i plotë:

Ishin gjithnjë në shërbim të qytetarëve, duke u kujdesur për lehtësimin e dhimbjeve dhe shërimin e tyre. Por, në përballje me COVID-19, humbën jetën. Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë. Kujtimi për Fadilin, Aliun, Sylejmanin, Lulzimin, Kujtimin dhe për çdo qytetar që humbi jetën në këtë betejë do të jetë i përjetshëm. HTH ??

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera