×
Etiketë: jetën
Kronika25 Shtator 2020
Lejan Hasani nga Mitrovica, ka lindur parakohe (në javën e 33-të) në Kliniken Obstetrike- Gjinekoligjike në QKUK, më 1 shtator të këtij viti dhe që në ditët e para të jetës së tij i është...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Koronavirusi ia ka marrë jetën pjestarit të Policisë së Tiranës, Ilir Nerguti. Lajmin e bëjnë të ditur miqtë në rrjetet sociale, përfshirë edhe deputetin Halit Valteri. “Prehu ne paqe miku im, sot ne humbem nje...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Nacionalizmi vaksinor rrezikon jetët, ndërkohë që bashkëpunimi për sa i përket vaksinave i shpëton ato, theksoi sot presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Kërkimi për një vaksinë kundër COVID-19 është bërë objekt i...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë bërë 1.721 testime dhe janë regjistruar 163 raste të reja. Prej rasteve të reja 33 janë në Shkup, 17 në Kumanovë, Dibër...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Kryetari i partisë “E Majta” Dimitar Apasiev, thotë se ka marrë kërcënime për jetën e tij dhe familjarëve të tij, pas statuseve që i publikoi në Facebook, për të cilat Prokuroria ka hapur lëndë. Apasiev...
Lajme15 Shtator 2020
Homazhe pranë fotografisë së Adem Mikullovcit në Teatrin Kombëtar ka bërë edhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari. Nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, tha se ndarja nga jeta e një aktori që tërë...
Lajme08 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar se është arrestuar vozitësi i kamionit i cili ishte i përfshirë në aksidentin e mbrëmshëm në fshatin Arllat, ku humbën jetën dy persona. Sipas raportimit të policisë, aksidenti kishte ndodhur...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 07:00, në aksin rrugor Sarandë-Piqeras. Policia njofton se si pasojë e humbjes së kontrollit ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore automjeti tip Ford...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Londër, ku një i mitur, 13-vjeç, humbi jetën pasi ra nga kati i tetë i një pallati. Ngjarja u regjistrua në veri-perëndim të Londrës, ndërsa...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Benadryl është një medikament pa recetë që trajton alergjitë dhe ftohjen. Por sipas ekspertëve, konsumimi në sasi të mëdha mund të çojë deri në vdekje. Një ekspert për mediat në Oklahoma tha se adoleshentët mendojnë...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Përmes një komunikate të përditshme për shtyp, sa i takon situatës së krijuar në vend nga pandemia Covid-19, Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën...
Kronika04 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se një person në Pejë ka humbur jetën pasi që është rrokullisur me një ekskavator. Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur më datën 2 shtator, rreth orës 16:30,...
Lajme02 Shtator 2020
Nënë e djalë nga fshati Skifteraj i komunës së Vitisë kanë vdekur në një aksident të rëndë trafiku gjatë kthimit nga pushimet në Kosovë. Për këtë rast detaje ka dhënë kryetari i vitisë Sokol Haliti.....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.