Bota/Rajoni

Aksident i rëndë në aksin Sarandë-Piqeras, humb jetën një 34 vjeçar, plagosen dy të tjerë

Aksident i rëndë në aksin Sarandë-Piqeras, humb jetën një 34 vjeçar, plagosen dy të tjerë
08:58 | 08 Shtator 2020

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 07:00, në aksin rrugor Sarandë-Piqeras. Policia njofton se si pasojë e humbjes së kontrollit ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore automjeti tip Ford me drejtues shtetasin E.B dhe dy shtetas të tjerë pasagjerë.

Fatkeqësisht si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën pasagjeri A.A, 34 vjeç, banues në Durrës, ndërsa drejtuesi E.B dhe pasagjeria tjetër A. K, janë transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera