×
 • Lajme
 • Lajme

  Maturantët e shkollës së mjekësisë “Dr. Ali Sokoli”, në ekskuzion në hotelin me pesë yje

  FrontOnline
  17 Tetor 2023

  E pabesueshme, por e vërtet. Më shumë se 160 nxënës të shkollës së mesme të mjekësisë “Dr. Ali Sokoli” në Prishtinë, do të përjetojnë momente të paharruara në jetën e tyre në ekskuzion pesë ditorë në hotelin më mirë në Shqipëri, “Fafa Premium”.

  E ketë surprizë maturanteve ua ka ofruar gjithashtu kompania më e mirë turistike në vend “Sharr Travel”, e cila por para dy javësh u nderua me çmimin si “Agjencia më e mirë turistike mbarë shqiptarë 2023” nga Albanian Excellence dhe Travel Magazine Balkans.

  Për pesë ditë qëndrimi në ketë hotel luksoz, nxënësit do të paguajnë vetëm 129 euro, duke përfshirë këtu edhe transportim më flotën e autobusëve më modernë në vend.

  E për çudi, shkollat tjera si në Prishtinë, ashtu edhe nëpër qytete tjera për të kaluar 4 natë në hotele të kategorive më të ulëta, me ushqim të cilësisë së dobët kanë paguar 145 euro për person.

  Burime të besueshme të gazetës “Epoka e Re” bëjnë të ditur se prindërit janë të gatshëm të denoncojnë drejtoret e shkollave, por edhe pronaret e agjencive turistike të cilët po dëmtojnë në masë të madhe nxënësit duke iu marrë më shumë para dhe duke iu ofruar shërbime shumë të dobëta në hotele në Shqipëri.

  “Nuk ka logjik kjo që ka ndodhur. Sharr Travel i ka dërguar nxënësit e shkollës së mjekësisë në hotelin më të mirë dhe me çmimin më të lirë, deri sa në kemi paguar më shtrenjte për hotele tjera dhe çmimi aty ka qenë katastrofë” tregon njeri nga prindërit.

  Përndryshe Sharr Travel është kompania më e madhe turistike në vend, me flotën më moderne të autobusëve në vend. Vetëm gjatë një viti kjo kompani arrit të dërgoj në Shqipëri më shumë se 70 mijë turist.

         

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryeministri Albin Kurti do të marrë pjesë në Samitin për Investime në Ballkanin Perëndimor 2024 në Londër. Zyra e kryeministrit ka njoftuar...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryenegociatorja për bisedimet Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka reaguar pas djegies së flamurit të Kosovës në Zveçan. Tahiri përmes një shkrimi në “Facebook”...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Front Online për mos fillimin e zbatimit të ligjit që rregullon çmimet e barnave ka pyetur Ministrinë e Shëndetësisë(MSh). Në këtë dikaster...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë mbahet seanca përfundimtare ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca në lidhje me hedhjen e gazit lotsjellës...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryesia e Kuvendit do të mbajë sot mbledhje. Në rend të ditës në mbledhjen e kësaj kryesie janë pikat e papërfunduara nga...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Sot në Kosovë pritet të mbajë mot edhe me diell por edhe me vranësira. “Për të hënën parashikohet të mbajë mot me...
  Vip25 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka publikuar disa në llogarinë e saj në Instagram pas performacës që kishte mbrëmë. Ajo është shfaqur...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Butë mbetet edhe ditëve të fundit të shkurtit, të enjten dhe premten mundësi për reshje të dobëta shiu, parashikon “Prishtina Weather”. Temperaturat...
  Sport25 Shkurt 2024
  AC Milan nuk ka arritur më shumë se një barazim 1:1 në shtëpi ndaj Atalantas, në kuadër të javës së 26-të në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.