×
Etiketë: kujton
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 22 vjetorin e rënies së mjekut dhe humanistit Shpëtim Robaj. Limaj thotë se doctor Shpëtim Robaj ishte nga të parët që iu përgjigj zërit të atdheut dhe...
Lajme26 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar masakrën në Abri të Epërme në 22-vjetorin e saj. Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova pa paguar shtrenjtë okupimin,...
Lajme22 Shtator 2020
Daut Haradinaj është i zhgënjyer me harresën që i është bërë projektit “Borea”. Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së ka thënë se ishte mbështetës i këtij projekti, por që është i habitur se pse u...
Lajme21 Shtator 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj e ka kujtuar kolonel Ahmet Krasniqin në 22 vjetorin e vrasjes së tij. Haradinaj në Facebook ka shkruar se rruga e Kosovës për liri ka qenë e gjatë dhe e...
Lajme12 Shtator 2020
Për vdekjen e gazetarit Sulejman Gashi ka shkruar sot edhe kreu i VV-së, Albin Kurti. Ky i fundit me anë të një postimi në Facebook, kujtoi se si Gashi e kishte shoqëruar në vizitën e...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 mbi Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj...
Lajme07 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka kujtuar 7 Shtatorin, përkatësisht 30-vjetorin e Kushtetutës së Kaçanikut. Në një postim në Facebook thuhet se sot, u bënë 30 vjet qëkur delegatet e Kuvendit të Kosovës, në Kaçanik miratuan Kushtetutën e...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 7 shtatorin e vitit 1990, kur delegatët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës në rrethana tejet të vështira miratuan Kushtetutën e Kaçanikut. Limaj thotë se Shpallja e...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar 7 Shtatorin e vitit 1990 kur deputetët e atëhershëm miratuar Kushtetutën e Kaçanikut, e cila ishte bazament i fuqishëm për ndërtimin e jetës demokratike dhe institucionale në Kosovë. Përmes një...
Lajme26 Gusht 2020
Ministrja për Kulturë, Rini e Sport, Vlora Dumoshi, ka kujtuar Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Shën Nënë Tereza në përvjetorin e 110 të lindjes. Dumoshi ka shkruar në facebook se Bojaxhiu është figurë e madhe...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë homazhe pranë varrit të heroit Ismet Jashari, i njohur si Komandant Kumanova. Në përvjetorin e rënies së Jasharit, Veseli shkroi në një reagim se jeta...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar dëshmorët e Brigadës 121 të Zonës Operative të Pashtrikut. Ai në veçanti e ka përkujtuar komandantin Ismet Jashari – Kumanova të cilin e ka quajtur shembull të luftëtarit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.