Lajme

Daut Haradinaj ia kujton Gazit projektin “Borea”: Pse u harrua?

Daut Haradinaj ia kujton Gazit projektin “Borea”: Pse u harrua?
11:46 | 22 Shtator 2020

Daut Haradinaj është i zhgënjyer me harresën që i është bërë projektit “Borea”. Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së ka thënë se ishte mbështetës i këtij projekti, por që është i habitur se pse u harrua ky projekt.

Ky projekt kishte filluar me entuziazëm të madh dhe derdheshin lot nga emocioni për fillimet e tij. Por, ka kohë që “Borea” nuk po përmendet dhe nuk është lëvizur asnjë gur në këtë drejtim.

“Një projekt i mirë për Pejën dhe Kosovën ka pas nisur para dy vjetësh, me 1 shtator.
U pata solidarizu me këdo që u emocionua nga nisja e “Boreas” Me gjithë pozicionet politike, projektin e pata mbështetur duke qenë i bindur se është në të mirë të Kosovës dhe rajonit.
Jemi në shtator të vitit 2020. Projekti është bllokuar. Pse?” shkruan Daut Haradinaj në Facebook.

Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online

Të tjera