×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Tahiri: LDK-ja po punon me projekte të PDK-së, kësaj Qeverie nuk duhet t`i lihen në dorë miliona euro

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se Qeveria “Hoti”, është duke punuar me projekte të PDK-së, raporton Front Online.

  “Është interesant me e pa LDK-në sot duke kërkuar ndihmë për qytetarët në kohë pandemie me projekte të cilat i la të gatshme PDK-ja, ose ish-ministri i Financave nga PDK-ja, Bedri Hamza. Këtu e shohim paaftësinë e kësaj Qeverie, se çfarë agjende dhe çfarë prioritetesh ka për të adresuar sfidat të cilat i presin qytetarët tonë dhe padyshim që më së shumti bizneset që janë duke pësuar nga kjo pandemi”, ka thënë Tahiri.

  Sipas tij këto marrëveshje ndërkombëtare nuk duhet që të votohen sot në Kuvend.

  “Është jashtëzakonisht e rëndësishme që këto marrëveshje sot të mos votohen, sepse nuk duhet të lënë qasje në këto qindra miliona euro kësaj Qeverie të papërgjegjshme”, ka thënë tutje ai. /Front Online

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/?v=314968459669576&notif_id=1592833521189841&notif_t=live_video_explicit

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas arratisjes së Enver Sekiraqës, duke thënë se dikush që është i njohur për publikun,...
  Lajme18 Maj 2024
  Behgjet Pacolli nga AKR-ja thotë për “Front Online” se ky subjekt politik është i gatshëm për zgjedhjet e ardhshme që mbahen në...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka kujtuar në përvjetorin e shtatë të vdekjes, ish-kryetarin e kësaj komune, Agim Kikaj. Në një postim...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë e fajtorët për dështimin e Kosovës në Këshill të Evropës janë kryeministri Albin Kurti dhe...
  Sport18 Maj 2024
  FC Ballkani e ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës duke mposhtur në udhëtim Llapin, derisa fitore të shtunën shënuan edhe Gjilani,...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.