×
Etiketë: ldkja
Lajme26 Shtator 2020
Deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, se partia që udhëheq ai po shikon një bashkëpunim të mundshëm me Partinë Demokratike të Kosovës dhe se ka hequr vijat e kuqe me të,...
Front TV25 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovë ku po flitet për Ligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike ka thënë se nuk është hera e parë që Lidhja Demokratike e Kosovës...
Front TV25 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është përplasur me Shefin e Grupit të PDK-së, Bedri Hamza për sa i përket tërheqjes së 10 përqindshit nga Trusit që parashihet...
Lajme10 Shtator 2020
Deputetët e LDK-së të cilët ishin kundër rrëzimit të “Koalicioni të Shpresës” mes VV-së e LDK-së, Fatmir Rexhepi e Ardian Shala megjithatë nuk do t’i bashkohen Vjosa Osmanit në iniciativën për një subjekt të ri...
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se nëse LDK’ja mbetet në nënkryetarin e saj, Agim Veliun, atëherë vaj...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se do të dëshironte që Vjosa Osmani të mos largohet nga LDK, por që zgjedhja përfundimtare i takon asaj. “Nuk është mirë që...
Front TV09 Shtator 2020
Marrëveshja e arritur në Uashington ditë më parë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësimin  e presidentit amerikan Donald Trump, solli edhe Mini-Shengenin ballkanik i cili është  kritikuar...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë për kryeparlamentaren Vjosa Osmanin, se nuk duhet larguar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Hoti ka thënë se askush nuk duhet të largohet nga partia e tij. “As anëtari...
Lajme14 Gusht 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës në seancën e sotme plenare ku po diskutohet për projektligjin për pandeminë ka kërkuar nga deputetët të votojnë pro projektligjit për rimëkëmbje ekonomike. Deputeti i kësaj parti tha se me anë...
Lajme11 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka folur për mospajtimet me parterin e koalicionit, Lidhjen Demokratike të Kosovës, për dialogun me Serbinë. Tahiri ka thënë në...
Front TV04 Gusht 2020
Tërmkolli në një intervistë për Front Online ka folur edhe për mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm. Ka thënë se nëse ajo do të mbahej do të duhej të diskutohej edhe për personat që e ngritën...
Lajme22 Korrik 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, po vlerëson se që nga paraqitja e parë e rasteve me Covid-19 në Kosovë, nga udhëheqësit e shëndetësisë është vërejtur një tendencë e mbivlerësimit të rolit të pjesës politike. Ai...
Lajme10 Korrik 2020
Deputeti i LDK’së Haxhi Avdyli ka reaguar pas përplasjes së në Kuvend të dy anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Debati sonte në Kuvend u ndërpre kur deputeti Xhavit Ukaj, iu vërsul Vjosa Osmanit, e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.