Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Nuk është mirë që Osmani po largohet nga LDK’ja, por është zgjedhja e saj

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se do të dëshironte që Vjosa Osmani të mos largohet nga LDK, por që zgjedhja përfundimtare i takon asaj.

  “Nuk është mirë që të largohet. Është keq edhe nëse largohet edhe një anëtar i vogël. Ne mundohemi të afrojmë njerëz. Por nëse ajo ka vendosur atëherë nuk mund të bëjmë asgjë”, tha ai.

  “Duhet t’ia japim hakun për atë që ka ofruar në parti, por në fund duhet të tregohet besnikëria ndaj partisë”, shtoi ai.

  Ai po ashtu ka thënë se kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka gjithmonë gabim në marrëveshjet ndërkombëtare.

  “Ai ka qenë gjithmonë kundër. E mori përgjigjen edhe nga Grenell. Osmani do e marrë vesh pas një kohe se e ka pasur gabim”

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin...
  Lajme24 Mars 2023
  Dita e 24 marsit e vitit 1999 nuk harrohet nga qytetarët e Kosovës pasi në atë ditë nisën sulmet e NATO-s ndaj...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.