×
Etiketë: vlorë
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Një aksident i rëndë me 1 të vdekur është shënuar në hyrje të qytetit të Vlorës pasditen e sotme. Mësohet se si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur e vdekur një vajzë, ndërsa një tjetër...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Gushti sjell shpresë që fluksi i zakonshëm i pasagjerëve, pushuesve dhe turistëve të cilët mbërrijnë me dy tragetet e linjës Vlorë –Brindisi-Vlorë do të jetë më i lartë në ditët në vijim. Këtë të martë...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Një qytetar është përplasur nga një automjet, e më pas shoferi është larguar nga vendngjarja. Sipas dëshmitarëve i aksidentuari u la i...
Lajme11 Korrik 2020
NATO është duke shqyrtuar mundësitë për ta transformuar bazën detare të Pashalimanit në Vlorë në një projekt model të saj. Ky fakt është zbuluar nga ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, e cila bashkë...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Një tërmet i lehtë ka rënë në vendin tonë. Epiqendra ishte në Detin Adriatik, 7 kilometra në perëndim të Vlorës. Lëkundjet ishin me magnitudë 3.4 të shkallës righter dhe me thellësi 2 kilometra. Javët e...
Lajme26 Qershor 2020
Kryeministri Edi Rama kishte njoftuar se pasditen e sotme do të ishte në prezantimin e projektit të gjimnazit “Sami Frashëri”, por ai nuk u duk askund. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ai...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Një sinjal për lënde plasëse në automjet në orët e para të mëngjesit ka alarmuar policinë e Vlorës. Forcat xheniere janë ende duke kontrolluar makinën për të parë nëse ka apo jo lëndë plasëse në...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Pas një konflikti për motive të dobëta , një 15 vjeçar ka vrarë me thikë një 25 vjeçar nga Vlora mbrëmjen e së enjtes. Policia ka zbardhur ngjarjen dhe thotë se rreth orës 22:50, në...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Autoritetet finalizuan operacioni policor të koduar  “Porositësi”, në kuadër të të cilit u kap në flagrancë shtetasi M. G. 34 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.