×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Alarm për tritol në Vlorë, forcat policore rrethojnë zonën dhe kontrollojnë mjetin

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Një sinjal për lënde plasëse në automjet në orët e para të mëngjesit ka alarmuar policinë e Vlorës.

  Forcat xheniere janë ende duke kontrolluar makinën për të parë nëse ka apo jo lëndë plasëse në makinë.

  Makina e tipit “BMW”në pronësi të një gruaje nga Vlora, u gjet pakoja me eksploziv. Policia dhe forcat kanë marrë në komisariat automejtin dhe po bëhet kontrolli i nevojshëm.

  Gjithashtu mësohet se janë sekuestruar të gjitha pamjrt filmike në zonën e paraburgimit të Vlorës, ku ka qenë edhe parkuar makina, në momentin që është gjetur eksplozivi dhe po hetohet për autorët. Motivi nuk është ende i qartë për Policinë e Vlorës.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit bëri të ditur se ambasadori i saj dhe stafi tjetër i ambasadës janë kthyer në Teheran, një...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas, dha dorëheqje nga kjo pozitë, për t’u bërë shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian në...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Finalja e Copa America mes Argjentinës dhe Kolumbisë u ndërpre për më shumë se një orë pasi skenat kaotike dhe të rrezikshme...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Jeffrey Hovenier, tha se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës është i...
  Lajme15 Korrik 2024
  Salla e Kuvendit të Kosovës është në rinovim e sipër ndërsa Shefi i Kabinitetit të Glauk Konjufcës, Ilir Kërçeli njoftoi se tashmë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Gjykata Speciale ka njoftuar se në rastin gjyqësor Januzi dhe të tjerët, është marrë vendim për kalimin e dosjes së çështjes dhe...
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.