×
Etiketë: vjetër
Front TV15 Shtator 2020
Qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, 49 zyrtarë të burgjeve janë infektuar me Coronavirus. Prej tyre aktualisht janë 8 raste aktive. Këtë gjë e ka konfirmuar në një intervistë për Front Online, Nehat Thaçi, drejtor...
Lajme03 Shtator 2020
Drejtori i RTV Dukagjinit Ermal Panduri i shoqëruar nga analisti Imer Mushkolaj po ndjekin nga afër zhvillimet në SHBA. Mushkolaj në një lidhje direkte për “Debat Plus” ka thënë se pala kosovare është optimiste por...
Lajme31 Gusht 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme te  ‘Tranziti i vjetër’ në Prizren, raporton portali FrontOnline. Në aksident janë përfshirë dy vetura, por deri më tani nuk raportohet për të lënduar. Sipas...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Në moshën 116-vjeçare ka vdekur burri më i vjetër në botë në Afrikën e Jugut. Dokumentet e identifikimit tregojnë se Fredie Blom nga provinca lindore Cape, ka lindur në muajin maj të vitit 1904, megjithatë,...
Lifestyle20 Gusht 2020
Tenxheret dhe tiganët bëjnë pjesë tek objektet që përdoren më shumë në shtëpi dhe pas një farë kohe konsumohen. Megjithatë, nëse jeni person që ju pëlqen riciklimi dhe objektet e veçanta në shtëpi, në vend...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Një 96-vjeçar nga Italia është kthyer në studentin më të vjetër të vendit. Xhuzepe Paterno, në rini, si pasojë e varfërisë nuk mundi dot që të niste studimet. Në moshë tepër të re ai u...
Lajme28 Korrik 2020
“Trafiku Urban”, ka njoftuar se ka rikthyer orarin e njëjtë të qarkullimi nga ora 06:00 deri në orën 22:00. Sipas njoftimit do të mbesin masat e njëjta. “Pas ndryshimit të orarit të lëvizjes së lirë,...
Ekonomi23 Korrik 2020
  Lideri i industrisë së automobilave në Kosovë, Auto Mita, është duke e vazhduar kampanjën më të përshtatshme për çdo qytetar të Kosovës. Kjo kampanjë u mundëson të gjithë konsumatorëve që ta dërgojnë veturën e...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se kanë nënshkruar memorandum me TIKA dhe BIK për të restauruar Xhaminë e Vjetër në kryeqytet. Ai këtë e bëri të ditur me anë një komenti...
Lajme17 Korrik 2020
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka publikuar një fotografi të vjetër ku shihet bashkë Albin Kurtin. Abrashi thotë se kjo fotografi ishte shkrepur në Prizren në vitin 2006. ”Vitet ikin, rruga vazhdon....
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Një i ri ka humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në Kamenicë të Korçës. Gjatë punës në një banesë të vjetër shtetasit Hekuran Kala i ka shpërthyer një lëndë e dyshuar plasëse dhe për...
Lajme14 Korrik 2020
Sipas njoftimi të publikuar sot Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 96 pacientë. Infektologu Izet Sadiku në një intervistë për Front Online, ka thënë që prej tyre ka që kanë sëmundje shoqëruese, por edhe pacientë  pa...
Ekonomi08 Korrik 2020
Është duke vazhduar me interesim të jashtëzakonshëm kampanja e Auto Mitës, e cila ju mundëson ta dërgoni veturën e vjetër dhe të ktheheni në shtëpi me veturë të re! Po pra – e çoni veturën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.