×
Etiketë: viziton
Lajme04 Korrik 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vazhduar të vizitojë familjet që humbën anëtarë në luftën e fundit në Kosovë. Këtë pasdite presidenti Thaçi ka vizituar familjen Muqolli në Poklel të Drenasit, të cilës në prill...
Lajme04 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në ditë vikendi ka vizituar Spitalin e Përgjithsëm të Pejës, njëkohësisht ka takuar edhe kryetarin e komunës, Gazmend Muhaxherin. Zemaj me të parin e Pejës ka biseduar për situatën e...
Lajme03 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka vizituar familjen e të mbijetuarës së dhunës seksuale nga forcat serbe gjatë luftës, Vasfije Krasniqi-Goodman Thaçi deklaroi se Krasniqi – Goodman me guximin e saj...
Lajme03 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të qëndrojë për një vizitë në Republikën e Shqipërisë, me ftesë të kryeministrit shqiptar Edi Rama. Gjatë vizitës zyrtare në Shqipëri, kryeministri Hoti fillimisht do të...
Lajme02 Korrik 2020
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar familjen e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Derisa sot presidenti Thaçi ka qëndruar për vizitë tek familja Demaj në Abri, Veseli ka vizituar prindërit e...
Lajme01 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti do të kryejë nesër një vizitë zyrtare në Shqipëri. Hoti do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 09:30, te Pallati i Brigadave. Kreu i qeverisë së Kosovës, ka...
Lajme01 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka vizituar prindërit e heroit të kombit dhe bashkëluftëtarit të tij, Rasim Kiçina. Ai këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook’un e tij ku ka...
Lajme30 Qershor 2020
Të premten, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të vizitojë Shqipërinë, me ftesë të kryeministrit Edi Rama. Kjo është bërë e ditur pas takimit të djeshëm të Hotit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në...
Lajme26 Qershor 2020
Me qëllim të njoftimit nga afër me operacionet e njësive të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, së bashku me stafin e tij, vizitoi sot njësitë e Komandës së Forcave Tokësore...
Lajme26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj vizitoi sot Komunën e Istogut ku u prit nga kryetari i kësaj komune Haki Rugova. Gjatë kësaj vizite, Ministri Zemaj me kryetarin Rugova kanë biseduar për menaxhimin e pandemisë Covid-19...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se ka realizuar takim me kreun e BFI-së, Shaqir Fetahu. Filipçe kërkon dialog në nivel të gjithë shoqërisë për ballafaqim me pandeminë. Ai thotë Ministria...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani sot do të vizitojë Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një takim me qytetarët dhe të rinjtë e kësaj komune për...
Lajme21 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani nesër do të vizitojë Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një takim me qytetarët dhe të rinjtë e kësaj komune për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.