×
Etiketë: viziton
Lajme29 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka vizituar sot veriun e Kosovës. Ai ka qëndruar në komunën e Zubin Potokut, bashkë me drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj. Me anë të një postimi në Facebook,...
Lajme28 Korrik 2020
Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi mëngjesin e sotëm ka vizituar komunën e Obiliqit. Ajo fillimisht është pritur kryetari i kësaj komune, Xhafer Gashi. Pas takimit, Dumoshi është shprehur se është në Obiliqi...
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti do të vizitojë sot Spitalin e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në spitalin e ushtrisë së Kosovës mungojnë respiratorët, por aty kanë rëngën të mushkërive, laborator e aparaturë për teste...
Lajme27 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka vizituar familjen e komandantit Mujë Krasniqi në Klinë. “Në anën time të djathtë, babai i Mujës dhe Aliut, axha Halil. Ndërsa, në anën time të majtë, Shpëtimi, ushtar...
Lajme25 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare/QKMF “Adem Ukehaxhaj” në Deçan. Zemaj ka thënë se atje është pritur nga drejtori i QKMF-së, Selmon Berisha dhe stafin, të cilët kanë...
Lajme22 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Tahiri ka vizituar Komunën e Podujevës, ku nga atje premtoi se Zona Ekonomike e Llapit do të jetë prioritet kyç i Qeverisë së Kosovës dhe i tij personalisht për...
Lajme21 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar sot Klinikën e Pulmologjisë dhe Shërbimin e dializës në Klinikën e Nefrologjisë në QKUK. Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se gjatë kësaj vizite është njoftuar...
Lajme20 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vizituar Krushën e Madhe. Aty ai ka kujtuar masakrën në të cilën u vranë 240 civilë të pafajshëm. Tha se gratë e këtij fshati janë simbol mbijetese. “Në Krushë...
Lajme19 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të vizitojë Kosovën për dy ditë dhe do të ketë takime me krerët e lartë shtetëror. Basha në do të qëndrojë në datat 20 dhe 21 korrik, nesër...
Lajme19 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës ka kaluar pasditen e kësaj të diele me prindërit e tij në fshatin e lindjes. Ai nga Buroja ka publikuar fotografi, duke treguar se këtë pjesë të ditës së bashku me babanë...
Lajme18 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj me bashkëpunëtor do vizitojë Spitalin “Sheikh Zayed”, në Vushtrri, ku po trajtohen pacientë me Covid-19 nga Mitrovica, Vushtrria dhe rajonet përreth. Sipas njoftimit të MSh-së, në ora 15:00, në një...
Lajme05 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi ka vazhduar të vizitojë familjet e dëshmorëve në vend. Këtë pasdite Thaçi ka vizituar familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit në Komoran. “Në Komoran, me familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit. Familja...
Lajme04 Korrik 2020
I pari i PDK-së, Kadri Veseli m bashkëshorten e tij, Violetën sot kanë qënduar për vizitë tek nëna e heroit të kombit, Afrim Zhitisë. Veseli nënën Qamile e vlerësoi si një heroinë e cila qëndron...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.