×
Etiketë: viziton
Lajme29 Shtator 2020
Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, bashkë me Nuredin Lushtakun kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL’së së UÇK’së, Hysni Gucatit, i cili tashmë gjendet në Hagë. Jashari ka treguar se kanë biseduar për...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë një vizitë personale politikanit rus Alexei Navalny, i cili njihet edhe si kritik i Kremlinit. Navalny i cili është helmuar në mënyrë të dyshimtë, është duke u trajtuar...
Lajme25 Shtator 2020
Caleb McCarry, këshilltar i Adam Boehlerit, kryeshefit ekzekutiv të Korporatës së SHBA-së për Zhvillim Ndërkombëtar Financiar (DFC), vizitoi Kosovën më 24 dhe 25 shtator. Gjatë kësaj vizite ai u takua me zyrtarë të lartë qeveritarë...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Vesel Krasniqi së bashku me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot pikën kufitare Jarinjë, që ndodhet në pjesën më veriore të vendit në kufirin me Serbinë. Ai bisedoi me pjesëtarët e...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell arrin sot për vizitë zyrtare në Kosovë, bashkë me një delegacion të qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kina thotë se po kryen stërvitje ushtarake pranë ngushticës së Tajvanit për të “mbrojtur sovranitetin e saj”. Veprimet e Kinës po ndodhin pavarësisht se një zyrtar i lartë i SHBA-së po viziton Tajvanin. Stërvitjet që...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori për Shërbime Publike, Naser Korça, ka vizituar sot vendbanimet e brezit kufitar, duke përfunduar vizitën te fermeri Kadri Bajrami, në fshatin Stançiq. Kreu i...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pritet të vizitojë Athinën në datën 15 dhe 16 shtator. Lajmi bëhet publik prej qeverisë greke, e cila konfirmoi pjesëmarrjen e zotit Rama në cilësinë e kreut të OSBE në...
Sport10 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku sonte nga ora 19:00, në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB)...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Bruksel. Ai me këtë rast do të takohet me presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli, Grupin e Miqësisë së Kosovës në Parlamentin...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, të enjten do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ku do të zhvillojë takim pune me homologen e tij, ministren Etilda Gjonaj. Takimi me Ministren e Drejtësisë...
Lajme07 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë të hënën se “do ta dëshmojë” që Klinika Emergjente është prioritet i tiji. Zemaj e ka vizituar Emergjencën në mbrëmje, duke thënë se ka parë për së afërmi...
Lajme07 Shtator 2020
Ministri i MASH-it Ramë Likaj dhe kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj dhe koordinatori për organizim të brendshëm Ymer Ymeri kanë vizituar Gjimnazin “17 Shkurti”, Shkollën e Mesme Profesionale “Ismajl Dumoshi” në Obiliq dhe Shkollën e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.