×
Etiketë: viziton
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj do të vizitojë sot Klinikën e Radiologjisë dhe atë të Pediatrisë në QKUK. Vizita e Zemajt nis në ora 11:00.
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka vizituar sot teqenë e Shejh Rexhës në Lukinaj të Hasit dhe teqenë e Shejh Bajramit në Demjan, ku me udhëheqësit e këtyre dy institucioneve fetare ka biseduar rreth pandemisë...
Lajme02 Shtator 2020
sh-kryetari i Komunës së Skenderajt Sami Lushtaku ka qëndruar për vizitë në mesin e bashkëluftëtarëve të Gollakut. Ai në një postim në Facebook shkruan se është kënaqësi e madhe sa herë jemi së bashku, për...
Lajme31 Gusht 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti gjatë një vizite sot në Prizren është takuar me kryetarin e kësaj komune Mytaher Haskuka dhe zyrtarë të tjerë komunalë. Gjatë kësaj vizite, kreu i Vetëvendosjes së bashku me...
Lajme29 Gusht 2020
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) janë duke ndjekur trajnimin e specializuar të mjekësisë luftarake. Pjesëtarët e FSK-së u vizituan nga komandanti i Gardës Kombëtare të...
Lajme27 Gusht 2020
Hoxhë Labinot Maliqi, ka bërë të ditur se sot në xhaminë “Baderi Kamberi” ka pasur musafir Kapelanin e KFOR-it, nënkolonelin Jacob A. Scott dhe bashkëpuntorin e tij nga Kampi Bondsteel i Ushtrisë Amerikane. Ai tha...
Lajme24 Gusht 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj para takimit me kryeministrin dhe partnerët e koalicionit e ka vizituar në Qeveri, zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Tahirin. Lajmin e ka bërë të ditur në Facebook zëvendëskryeministri Tahiri. “Nder i...
Lajme24 Gusht 2020
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar agjendën e takimeve në terren. Pas Ferizajt e Kaçanikut, ai ka takuar strukturat e partisë në Skenderaj. Veseli ka folur për nevojën e një angazhimi edhe më të...
Lajme21 Gusht 2020
Stuhia e këtyre dy netëve në fshatrat e Vushtrrisë ka shkaktuar dëme të mëdha në shtëpi, kultura bujqësore dhe në infrastrukturë. Dhe siç thuhet në faqen e Facebook-ut “Komuna Vushtrri – faqja zyrtare”, ekipet emergjente...
Lajme19 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës vendosi ta nderojë Beau Biden, birin e ndjerë të kandidatit presidencial të SHBA-së Joe Biden, duke e pagëzuar një pjesë të rrugës Gjilan- Ferizaj me emrin e tij. Beau Biden, i cili...
Lajme19 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj do të vizitojë nesër Komunën e Prizrenit, ku do të takohet me autoritetet e pushtetit lokal. Gjithashtu, pas vizitës në Komunë në ora 13:00, ministri do të vizitojë Qendrën Rajonale...
Lajme18 Gusht 2020
Drejtori për Shëndetësi në komunën e Prishtinës, Bujar Gashi sot vizitoi Qendrën Kryesore të Mjekësisë̈ Familjare dhe personelin shëndetësor të cilët nga fillimi i pandemisë̈ me COVID-19 janë në vijën e parë të frontit duke...
Lajme16 Gusht 2020
Kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj Stublla, ka shkuar për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Atje Haradinaj-Stublla ka nderuar veprën e familjes Bytyqi në varrezat e Yonkers në New York, njofton Klan Kosova Kryediplomatja nëpërmjet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.