Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Basha viziton Kosovën për dy ditë, do të takohet me krerët e lartë shtetëror

  FrontOnline
  19 Korrik 2020

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të vizitojë Kosovën për dy ditë dhe do të ketë takime me krerët e lartë shtetëror.

  Basha në do të qëndrojë në datat 20 dhe 21 korrik, nesër në ora 11:00 do të takohet me kryeministrin e vendit, Avdullah Hoti.

  Ndërsa nga ora 12:00 do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, dhe nga ora 13:00 do të takohet me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti.

  Këtu keni agjendën e plotë të Bashës në Prishtinë:

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Kosovë, me ftesë të Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti. Kryetari Basha do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe politikës së Kosovës.

  Të hënën më 20 Korrik 2020, Kryetari Basha do të takohet me:

  Ora 11.00- Takim me Kryeministrin Avdullah Hoti
  VENDI: Kryeministria

  Ora 12.00 -Takim me Presidentin Hashim Thaçi
  VENDI: Presidencë

  Ora 13.00- Takim/drekë pune me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin

  Ora 15.00- Takim me Kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani
  VENDI: Zyra e Kryetarit të Kuvendit

  Ora 16.00- Takim me Ramush Haradinaj, Kryetari i AAK
  VENDI: Selia e AAK

  Ora 17.00 – Takim me Fatmir Limaj, Kryetari i Partisë Nisma për Kosovën
  VENDI: Selia e Nismës

  Ora 17:45 – Takim me drejtuesit e LDK-së VENDI: Selia e LDK

  Ora 18:30 – Takim me drejtuesit e PDK-së VENDI: Selia e PDK

  Të martën, Kryetari i Partisë Demokratike do të takohet me Kryetarin e Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti dhe me Kryetarin e Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri.
  Zoti Basha do të zhvillojë homazhe pranë varrit të Presidentit Ibrahim Rugova, varrit të Isa Boletinit në Boletin, si dhe do të zhvillojë homazhe te Memoriali i Jasharëve në Prekaz.

  Në vizitën në Kosovë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shoqerohet nga Z. Edi Paloka, Nënkryetar i PD
  Z. Besnik Mustafa, ish Ministër i Jashtëm dhe Kryetar i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë
  Z. Kreshnik Çollaku, anëtar i Kryesisë së PDSH
  Z. Arben Çejku, ish ambasador dhe drejtues i Qëndrës Shqiptare për Mirëqeverisje

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar presidentin turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Kurti...
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rivali i Rexhep Tajip Erdogan, Kemal Kilicdaroglu, ka mbajtur një fjalim, duke thënë se zgjedhjet nuk kanë qenë fer. Kilicdaroglu është shprehur...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për...
  Lajme28 Maj 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave...
  Sport28 Maj 2023
  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Zonja e Vjetër pozicionohet në vend...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.