×
Etiketë: vendimit
Lajme28 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës një ditë më parë ka bërë të ditur për shtyrjen e vitit shkollor për 14 shtator për shkak të situatës me COVID-19 në vend. Shtyrja e fillimit të vitit shkollor...
Lajme23 Gusht 2020
Vendimi i Inspektoratit të Punës për kthimin e Njazi Thaçit në pozitën e kryeshefit të Korporatës Energjetike të Kosovës nuk do të zbatohet deri në një vendim përfundimtar të Gjykatës Themelore të Prishtinës. Kjo Gjykatë...
Lajme23 Gusht 2020
Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Mitrovicës, gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se ka ndërmarr një aksion për lirimin e hapësirës publike, tek njëri nga lokalet i cili shtrihet përgjatë sheshit të...
Lajme20 Gusht 2020
Ish-drejtori i përgjithshëm i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se sot ka pranuar vendimin nga Inspektorati i Punës për anulimin e Vendimit të Bordit Drejtues të SHSKUK-së për...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në një takim pune ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka biseduar rreth përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor...
Kronika18 Gusht 2020
Kosovarët vazhdojnë të mos i respektojnë vendimet e qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit Pavarësisht se me vendimin e Qeverisë së Kosovës kundër përhapjes së koronavirusit, lëvizja pras orës 22:30 është e ndaluar, po ashtu edhe...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Si do të zhvillohet mësimi nga 1 shtatori, sipas paralajmërimeve, është dashur të mësohet më 10 gusht, por në dy ditët e fundit dhe në më pak se tre javë deri në fillim të vitit...
Lajme05 Gusht 2020
Ismaili reagon pas vendimit të sotëm të Zemajt për barnat: Kjo është fitore e rrjeteve kriminale Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar pas vendimit të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, për çmimin...
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marr pjesë në një takim të organizuar nga Asociacioni i Komunave të Kosovës me Policinë e Kosovës, Agjencioni i Veterinës dhe Ushqimit të Kosovës dhe me inspektoratet e ndryshme...
Lajme23 Korrik 2020
Organizatat e Shoqërisë Civile të mbështetura nga përfaqësues të fshatrave të Rugovës, shprehën pakënaqësi lidhur me vendimin e prokurorisë për ndalimin e qarkullimit të lirë të qytetarëve me materiale ndërtimi në zonat e tyre. Pas...
Lajme17 Korrik 2020
Punonjësi është kthyer nga pushimet më 29 qershor”. Ndërsa, siç dihet, rregullorja e karantinës për kthimin nga vendet e rrezikut në atë kohë nuk ishte akoma në fuqi. Pasi ka kaluar pushimet në Kosovë, një...
Kronika07 Korrik 2020
Gjykata e Apelit, me 30 qershor 2020, kishte ndryshuar pjesërisht aktgjykimin e shkallës së parë për rastin “Pronto” dhe i kishte shpallur fajtor Adem Grabovcin, Ilhami Gashin dhe Sedat Gashin, për veprën penale “Shkelja e...
Ekonomi06 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit, me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, ka miratuar vendimin për masat e luftimit të pandemisë COVID-19, me të cilin ka obliguar institucionet kompetente që të rrisin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.