×
 • Lajme
 • Lajme

  Mitrovicë, vazhdon lirimi i hapësirave publike dhe inspektimi i vendimit për pushim në ditën e diel

  FrontOnline
  23 Gusht 2020

  Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Mitrovicës, gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se ka ndërmarr një aksion për lirimin e hapësirës publike, tek njëri nga lokalet i cili shtrihet përgjatë sheshit të qytetit.

  “Në prani të zyrtarëve komunal dhe zyrtarëve policor, subjekti afarist respektoi vendimin komunal dhe ka liruar vetë hapësirën publike”.

  “Me këtë rast drejtori i Inspekcionit, Fidan Ademi bënë thirrje tek të gjitha bizneset që të pajisen me dokumentet e kërkuara për shfrytëzimin e hapësirave publike, në të kundërtën do të merren masa ndëshkuese në përputhshmëri me ligjet dhe rregulloret ne fuqi”.

  “Po ashtu drejtori njoftoi, se janë duke u inspektuar të gjitha bizneset për respektimin e orarit të punës përkatësisht, vendimit të kryetarit Agim Bahtiri për pushim që nga kjo e diel”, thuhet në njoftimin e komunës.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që gjatë javës që vjen do të mbajë kryesisht mot i paqëndrueshëm në Kosovë. E hënë...
  Lajme19 Maj 2024
  Njëzet ekipe shpëtimi dhe dronë janë dërguar në zonën ku helikopteri në të cilin ndodheshin presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i...
  Lajme19 Maj 2024
  Ekzekutivi po vazhdon procesin e racionalizimit të agjencive të pavarura dhe atyre qeveritare, por ende nuk se sa prej 80 agjencive aktuale...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...
  Lajme19 Maj 2024
  Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza, në Zvicër është takuar me diasporën atje, të cilët i ka falënderuar për mikëpritjen. Ai...
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.