×
Etiketë: ditën
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Lajme28 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e 28 shtatorit - Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve, priti deputeten e Kuvendit të Kosovës dhe kryetaren e Unionit Socidaldemokrat, Duda Balje. “Në emrin tim...
Lajme27 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, me rastin e ditës ndërkombëtare të turizmit, përmes një videoje të shkurtër ka treguar disa nga bukuritë e Kosovës. Osmani ka thënë se natyra e Kosovës është burim qetësie për të gjithë...
Lajme24 Shtator 2020
Ai ësht një nga kryetarët më aktiv të komunave. Bali Muharremaj, i pari i Suharekës e ka nisur ditë herët, madje në terren. Këtë e tregon edhe postimi i tij në FB, i cili posa...
Lajme23 Shtator 2020
Në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës moti do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kryetari i Vjenës, Michael Ludwig, e ka kaluar ditën e djeshme me punëtorët e kompanisë komunale të pastrimit të rrugëve (MA48) të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Vjenës e kishte filluar ditën e hënë në...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme19 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një video-mesazhi ka ftuar qytetarët e Kosovës të vetdijësohen në lidhje me kujdesin ndaj natyrës. Osmani mes tjerash ka apeluar për mos konsumimin e duhanit, duke ruajtur...
Lajme19 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar institucionet dhe popullin e Shën Kits dhe Nevis me rastin e Ditës së...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në një intervistë në ” Rreze dielli’’ trajtuam një histori të veçantë, e cila edhe njëherë na tregoi se dashuria triumfon mbi gjithçka. Elsa Nilaj është vajza nga shkodra, e cila prej disa vjetësh jeton...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor janë raportuar vetëm 50 raste të reja me virusin korona, duke shtuar se është punuar në...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot pasdite bëri të ditur se të martën do të ketë protestë të re në ora 18:30. Protesta do të fillojë nga Ministria e Drejtësisë dhe do të vazhdojë përmes...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Burgu i Vaqarrit është i vetmi burg në botë ku policët nuk e marrin shërbimin për të parandaluar ndonjë arratisje të mundshme, por për të ruajtur bazën materiale. Është gjithashtu i vetmi burg në botë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.