Gjuha:
×
Etiketë: shtimit
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ndonëse kryeministri holandez, Mark Rutte, fillimisht kishte thënë se është skeptik për përfitimet që sjell përdorimi i maskës, atij tashmë nuk i ka mbetur zgjidhje tjetër pos t’i shtrëngojë masat pasi vendi i tij po...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Qyteti i tretë për nga madhësia në Gjermani, Mynihu, ka vendosur masa të reja me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit pas shtimit të infeksioneve. Në mesin e masave të reja është obligimi për...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Sri-Lanka deri më tani i ka raportuar vetëm 11 viktima të Coronavirusit, por vendi aziatik u detyrua t’i mbyllë shkollat vetëm një javë pas rihapjes për shkak të rritjes së numrit të rasteve. Ministria e...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Izraeli i ka kthyer disa masa kufizuese për shkak të rritjes së numrit të rasteve të Coronavirusit në ditët e fundit, përfshirë mbylljen e menjëhershme të bareve, qendrave të fitnesit dhe sallave për tubime. Gjatë...
Lajme06 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka folur rreth menaxhimit të gjendjes me pandemi në Kosovë, në kohën kur vendi ynë po përballet me shtim të numrit të vdekjeve dhe infeksioneve të reja me koronavirus. Ai...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Australia do t’i izolojë 6.6 milionë njerëz në rajonin Viktoria nga pjesa tjetër e vendit duke filluar nga mesnata e së martës si masë për parndalimin e përhapjes së koronavirusit që ka shpërthyer në qytetin...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Australia do t’i izolojë 6.6 milionë njerëz në rajonin Viktoria nga pjesa tjetër e vendit duke filluar nga mesnata e së martës si masë për parndalimin e përhapjes së koronavirusit që ka shpërthyer në qytetin...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Rajoni i Katalonjës në Spanjë e ka vendosur në izolim një zonë me rreth 200,000 banorë afër qytezës Lerida për shkak të rritjes së numrit të rasteve të koronavirusit në atë pjesë. Ky vendim u...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ndërsa vendi po raporton një nivel rekord të rasteve të reja me COVID-19, zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence përshëndeti sot përparimin me të vërtetë të jashtëzakonshëm të SHBA-së përsa i përket pandemisë, duke ia atribuar rritjen...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Autoritetet izraelite dhe palestineze i kanë kthyer disa masa kufizuese për shkak të rritjes së numrit të rasteve të koronavirusit. Një izolim i pjesshëm hyri në fuqi të mërkurën në një qytezë në pjesën qendrore...
Lajme22 Qershor 2020
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka bërë thirrje për qytetarët e Kosovës që të ju përmbahen rekomandimeve për mbrojtje nga pandemia, tash kur në vend po raportohet për shifra të rritura të rasteve me COVID 19....
Lajme20 Qershor 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid019 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar rekomandimet e autoriteteve përgjegjëse, që të mos përkeqësohet situata. “Kjo rritje shqetësuese e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.