×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pence: Rritja e rasteve me COVID-19, rezultat i shtimit të testimeve

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ndërsa vendi po raporton një nivel rekord të rasteve të reja me COVID-19, zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence përshëndeti sot përparimin me të vërtetë të jashtëzakonshëm të SHBA-së përsa i përket pandemisë, duke ia atribuar rritjen e rasteve të reja shtimit të numrit të testimeve, sipas “The Guardian”.

  “Realiteti është se ne jemi në një vend shumë më të mirë nga sa ishim dy muaj më parë”, tha Pence, duke theksuar se aftësia spitalore mbetet e fortë dhe shumë e disponueshme.

  “Është pothuajse e padiskutueshme që më shumë testime të gjenerojnë më shumë raste”, shtoi ai.

  Sidoqoftë, ekspertët e Shëndetit Publik vlerësojnë se rritja e numrit të rasteve të infektimit vjen nga rihapja e shteteve dhe ngaqë amerikanët po lehtësojnë praktikat e distancimit shoqëror.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Mungesa e ligjeve për monedhat dixhitale e ka ngadalësuar përhapjen e tyre në Shtetet e Bashkuara. Zëri i Amerikës, Deana Mitchell, raporton...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Prezantohet në panairin ndërkombëtar EUROSATORY që po mbahet në Paris, prototipi i parë i makinës ushtarake shqiptare “Shota”. Shqipëria merr pjesë për...
  Të tjera
  Vip18 Qershor 2024
  Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Luiz Ejlli është kallëzuar se...
  Vip18 Qershor 2024
  Ditën e sotme (18 qershor) aktori i njohur kosovar Vedat Bajrami feston ditëlindjen. Ai mbushi plotë 44 vite jetë ku gjatë karrierës...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.