×
Etiketë: testimeve
Lajme14 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka bërë publik emrat e institucioneve shëndetësore private të tjera të cilave iu lejohet kryerja e testimeve molekulare (PCR) dhe serologjike për SARS COV 2. Në listën e laboratorëve të cilave u...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj pritet që nesër të takojë ministrin maqedonas të Shëndetësisë Venko Filipçe ku do të diskutohet lidhur me mundësinë e heqjes së testimeve PCR për shtetasit e Kosovës nëpër pikat kufitare....
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë se testet serologjike që bëhen në laboratorët privatë në Kosovë janë shkencore dhe cilësore. Ai ka paralajmëruar decentralizimin e testimeve për Covid-19 edhe në 6 qendra rajonale. Derisa...
Lajme14 Gusht 2020
Edhe 10 laboratore tjera private janë licencuar nga MSH-ja për kryerjen e testeve për COVID-19. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga ministria e Shëndetësisë, shkruan lajmi.net. Të njëjtat...
Lajme12 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e dytë të laboratorëve që janë licencuar për kryerjen e testeve serologjike për COVID-19. “Bordi për Licencim të Institucioneve Shëndetësore private në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë ka vazhduar...
Lajme25 Korrik 2020
Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se si komunë kanë rritur kapacitetin e testimeve serologjike deri në 120 sosh në ditë.  Ahmeti ka treguar se deri më tani janë testuar pacientë me...
Lajme20 Korrik 2020
Nga sot në kryeqytet pritet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19, të cilat do të bëhen në Qendrën e Studentëve, derisa prioritet do të jenë grupet më të rrezikuara. KosovaPress mëson se janë duke u...
Lajme14 Korrik 2020
Peja ishte komuna e dytë mbrëmë që shënoi numrin më të madh të të prekurve me Covid-19 pas Prishtinës. Petrit Loci, drejtor i Shëndetësisë në Pejë ka folur rreth situatës atje. Ai tha se aktualisht...
Front TV14 Korrik 2020
Armend Zemaj ka thënë në Kuvendin e Kosovës se janë shpifje të gjitha fjalët se njerëz të LDK-së janë privilegjuar për të bërë testimet për Covid-19. Ministri i Shëndetësisë poashtu ka bërë të ditur se...
Front TV14 Korrik 2020
Deputetja e LDK’së, Doruntinë Maloku ka deklaruar sot në seancë të Kuvendit se në kohën sa ishte Albin Kurti në krye të Qeverisë kabineti i tij kishin qenë të privilegjuar e të parët kishin kryer...
Lajme04 Korrik 2020
Ndihmë po kërkohet t’i ipet edhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, duke shtuar numrin e mikrobiologëve dhe laborantëve. Kjo pas kritikave të shumta se numri i testimeve për Covid 19-të, është shumë i ulët. Numri...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ndërsa vendi po raporton një nivel rekord të rasteve të reja me COVID-19, zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence përshëndeti sot përparimin me të vërtetë të jashtëzakonshëm të SHBA-së përsa i përket pandemisë, duke ia atribuar rritjen...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Turqia do të hapë qendra testimi për koronavirusin në aeroporte, deklaroi ministri turk i Turizmit, Mehmet Nuri Ersoy.Ai tha se synimet e turizmit “Turqia 2023” mbetën siç ishin planifikuar. “Synimi për 75 milionë turistë dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.