Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Licencohen edhe 10 laboratore tjera private për kryerjen e testimeve për COVID-19

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Edhe 10 laboratore tjera private janë licencuar nga MSH-ja për kryerjen e testeve për COVID-19.

  Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga ministria e Shëndetësisë, shkruan lajmi.net.

  Të njëjtat janë të licensuara vetëm për kryerjen e testeve serologjike, dhe jo PCR.

  Kjo është lista e katërt me laboratore private që MSH licenson për kryerjen e testeve për COVID-19.

  Këto institucione do të jenë nën mbikëqyrjen e vazhdueshme të Agjencisë Kosovare të Konkurrencës për dallaveret dhe kurdisjet e mundshme në çmim.

   

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zubin Potok, aty ku sot do të nisë punën kryetari kosovar Izmir Zeqiri, veçse kanë nisur të mblidhen protestuesit serbë për...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon gjatë vizitë së saj sot në Zveçan dëgjohet duke ju thënë policëve "çfarë...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Me fitoren e balotazhit të së dielës, Rexhep Taip Erdogan fiton mandatin e tretë presidencial radhazi duke u bërë një nga njerëzit...
  Lajme28 Maj 2023
  Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, e cila në Zveçan iu ka...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropain Viola von Cramon, pati një mesazh pas përfundimit të vizitës në veriun e Kosovës. Ajo tha...
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.