×
Etiketë: rritja
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Britania e Madhe raportoi të shtunën 4,422 raste të reja nga coronavirusi, shifra më e lartë ditore që prej datës 8 maj. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja e...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Nga Franca, Italia e Spanja, deri në Zvicër dhe Kroaci, numri i infeksioneve të reja me koronavirus është rritur dhe po rritet po ashtu edhe frika për një ringritje të pandemisë në një kohë kur...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Edhe pse jemi në situatë kritike nga përhapja e virusit dhe në prag të një vale të dytë në vjeshtë, kryeministri Edi Rama deklaroi se mbyllja nuk është zgjidhje, pasi ka kosto të larta dhe...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Tregjet evropiane i janë larguar këtë të hënë niveleve rekord dy-javore në një kohë që shenja të ndjeshme progresi me zhvillimin e trajtimeve kundër COVID-19 po dalin në pah. Indeksi Stoxx600 u rrit më 1.3...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Franca ka raportuar 4,771 raste të reja nga coronavirusi, rritja më e lartë ditore që nga fundi i masave të bllokimit gjatë muajit maj. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve në...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Gjermania vazhdon të shënojë rritje të rasteve ditore me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 1.707 në...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Ndërsa rastet e të infektuarve me koronavirus vijojnë të rriten, vendet kanë filluar të vendosin kufizime të reja për parandalimin e Covid-19. Çfarë po bëjnë? Franca: Në disa rajone ka ndaluar grumbullimin e shumë personave...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Në Gjermani, sipas Institutit Robert Koch, Zyrat e Shëndetit Publik raportuan 870 infektime të reja me virusin Corona brenda një dite. Holanda, Franca dhe Anglia ashpërsojnë masat kundër Coronas. Për shkak të rritjes së madhe...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Sot në Francë janë regjistruar 1,392 raste të reja të koronavirusit, që është rritja më e madhe ditore e infeksioneve të reja në vend pas një muaji. Autoritetet shëndetësore njoftuan se 15 persona kanë vdekur...
Lajme28 Korrik 2020
Infektologu Izet Sadiku ka folur për numrin e madh të rasteve me COVID-19 gjatë këtyre javëve të fundit. Ai treguar edhe për kapacitetet ekzistuese në Klinikën Infektive dhe në spitale duke thënë se rritja e...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Instituti gjerman i Epidemiologjisë dhe Mbikëqyrjes së Shëndetit ”Robert Koch” (RKI) ngriti alarmin për një rritje të rasteve të reja me COVID-19 në vend që prej disa ditësh, sipas tij ”një burim i madh shqetësimi”....
Lajme22 Korrik 2020
Drejtori i Drejtoratit për Shëndetësi në komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, e ka cilësuar si shqetësuese dhe alarmante rritjen e rasteve me Covid 19 në Kosovë e veqanarisht në Prishtinë. “Bazuar në të dhënat e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.