×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mynihu merr masa të reja pas shtimit të rasteve të Coronavirusit

  FrontOnline
  21 Shtator 2020

  Qyteti i tretë për nga madhësia në Gjermani, Mynihu, ka vendosur masa të reja me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit pas shtimit të infeksioneve.

  Në mesin e masave të reja është obligimi për të përdorur maska në pjesë të caktuara të qytetit, shkruan The Guardian.

  Përpos maskave, kryetari i qytetit, Dieter Reiter, bëri të ditur se do të ndalohen tubimet me më shumë se pesë persona, do të ndalohet përdorimi i alkoolit në vende publike dhe do të ndalohen festat me më shumë se 25 pjesëmarrës.
  Një gazetë lokale raportoi se përdorimi i maskave do të jetë i detyrueshëm në Marienplatz, Viktuealienmarkt dhe Sendlinger Strasse.

  Ndërkohë presidenti i Bavarisë, Markul Soeder, më herët la të kuptohet se do të ketë rregulla të reja të karantinës për udhëtimet me qëllime sportive.

  Sipas gazetës “Munchner Merkur”, cak i tij janë tifozët e klubit futbollistik Bayern Munchen, të cilët duan të udhëtojnë në Budapest për Superkupë më 30 shtator. Pritet që autoritetet të kërkojnë nga këta tifozë që të futen në karantinë kur të kthehen nga Hungaria.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Të tjera
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin. Sipas njoftimit...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka kërkuar veprime të menjëhershme për trajtimin e rastit të vdekjes së katërvjeçares...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.