×
Etiketë: masa
Kronika29 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka bërë të ditur se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit edhe për të pandehurin e dytë Sh. H., duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë....
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Holanda, nga sot, nis me zbatimin e masave të reja kundër koronavirusit, pasi numri i rasteve të reja në ditë i është afruar tashmë 3-mijëshit. Shumë qytetarë, për herë të parë, do të këshillohen të...
Lajme28 Shtator 2020
Propozimi për ndryshim dhe plotësim të ligjit 05/L-132 për automjete e cila parasheh lehtësira shtesë në import të automobilave të përdorur ka shkaktuar reagime të ndryshme nga institucionet dhe shoqëria civile në Kosovë. Lidhur me...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet franceze nga e hëna i kanë futur në fuqi rregullat e reja kundër përhapjes së koronavirusit në Paris dhe në 11 qytete tjera, në të cilat vlerësohet se ka rrezik të lartë nga pademia....
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, është deklaruar për aksionin e EULEX-it në zyret e tyre. Ka thënë se nëse shteti nuk merr masa ndaj këtyre siç i quan ai kriminelë, atëherë, do të veprojnë vetë....
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Qeveria franceze pritet të njoftojë sot kufizime të reja për të kundërshtuar rritjen e infeksioneve të koronavirusit të ri. “Situata po përkeqësohet më shpejt në disa rajone, sesa në të tjerat”, tha zëdhënësi i qeverisë,...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës, ka paralajmëruar masa radikale në rast se Qeveria nuk i merr parasysh kërkesat e tyre. Ata madje thonë se nëse vjen koha që t’i bojkotojnë shërbimet e tyre, atëherë do...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian, të mbledhur të hënën në Bruksel, dështuar të pajtohen njëzëri për sanksionet kundër Bjellorusisë, pavarësisht kërkesës së lideres së opozitës në këtë shtet. Qiproja u ankua ndaj listës së...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Qyteti i tretë për nga madhësia në Gjermani, Mynihu, ka vendosur masa të reja me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit pas shtimit të infeksioneve. Në mesin e masave të reja është obligimi për...
Lajme20 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë, për 30 të dyshuar, të cilët janë ndaluar gjatë aksionit të realizuar me...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Vendet evropiane kanë vendosur kufizime të reja pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se rastet globale me COVID-19 kishin shkuar në mbi 30 milionë. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, autoritetet në Francë dhe Mbretërinë e...
Lajme14 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, ka vazhduar masën e paraqitjes së detyrueshme në polici edhe për dy muaj Dragisha Markoviq, Silvana Arsoviq dhe Zharko Jovanoviq, të cilët dyshohen se u kanë ndihmuar autorëve me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.