×
Etiketë: popullit
Lajme29 Qershor 2020
Kadetë të shumtë kanë diplomuar sot në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në mesin e ushtarëve të rinj të Kosovës është edhe Luan Haradinaj, djali i heroit të kombit, Shkëlzen Haradinaj. Pas ceremonisë së diplomimit,...
Lajme26 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka bërë të ditur se ka arrtitur në Tiranë, derisa, të dielën do të flasë para mediave, nga zyra e tij, shkruan Front Online.  Këto komente, Thaçi i ka bërë...
Lajme24 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës përmes një komunikate për medie ka ftuar të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës për qetësi, pas njoftimit të publikuar nga Prokuroria Speciale se ka ngritur aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim...
Lajme24 Qershor 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar pas aktakuzave të Speciales ndaj presidentit, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka thënë se Qeveria beson se lufta e...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Institucioni i Avokatit të Popullit në Shqipëri ka përpiluar një hetim të hollësishëm në lidhje me deportimin e shtetasit turk, Harun Çelik, nga ky vend në fillim të këtij viti. Në përfundim të hetimit, Avokati...
Lajme19 Qershor 2020
18 persona ia kanë mësyrë garës për pozitën e Avokatit të Popullit. Në mesin e atyre që i ka hyrë kësaj gare është edhe ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani. Express u sjell emrat...
Lajme19 Qershor 2020
Enver Hasani, njëri nga protagonistët e skenës institucionale, i cili sa ishte në krye të Gjykatës Kushtetuese, jo rrallëherë ka shkaktuar debate të ashpëri politike e juridike për shkak të vendimeve në institucionin që ka...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, deklaroi që nuk vjen në shprehje që Serbia të pranojë njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe anëtarësimin e Prishtinës në Kombet e Bashkuara. Gjuriq...
Lajme18 Qershor 2020
Me qëllim të njoftimit për së afërmi lidhur me gjendjen e fundit në vend të shkaktuar nga pandemia dhe zbatimin e masave, Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, e ka vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike...
Lajme15 Qershor 2020
Avokati i Popullit ka lëshuar një komuniikatë për medie si dhe një raport me rekomandime përkitazi me cenimin e të drejtës për mjedis të sigurt dhe të shëndetshëm si pasojë e ndikimit të ndotjes ajrit....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.