×
Etiketë: popullit
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gati dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Uashingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së shtetit kosovar në Jerusalem, kryeministri Benjamin Netanyahu, do t’i drejtohet...
Lajme13 Shtator 2020
Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së shtetit kosovar në Jerusalem, Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu, do t’i...
Lajme07 Shtator 2020
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, i është përgjigjur presidentit Thaçi, pas akuzave të këtij të fundit ndaj partisë së Albin Kurtit. Në një shkrim në Facebook, Haxhiu ka thënë se Pyetjen për...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar 7 Shtatorin e vitit 1990 kur deputetët e atëhershëm miratuar Kushtetutën e Kaçanikut, e cila ishte bazament i fuqishëm për ndërtimin e jetës demokratike dhe institucionale në Kosovë. Përmes një...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Latinka Perovic një historiane dhe politikane e njohur serbe e quajtur edhe si “Nëna e një Serbie tjetër”, ish-kryetare e “Forumit të Gruas Anti-Fashiste të Serbisë” e më vonë edhe Sekretare e Komiteti Qendror të...
Lajme04 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithëm i Policisë së Kosovës (PK), Rashit Qalaj ka thënë se policët kudo në botë e kanë një detyrë, ta mbrojnë popullin e vet. Qalaj në ceremoninë që po mbahet për nder të...
Lajme03 Shtator 2020
Avokati i Popullit, në kuadër të ushtrimit të kompetencave dhe të përgjegjësive të tij ligjore, sot publikoi Raportin me rekomandime ex-officio nr.148/2020 në lidhje me identitetin ligjor për personat e paregjistruar. Raporti me rekomandime ka...
Lajme23 Gusht 2020
Veterani i arsimit Haxhi Ferizaj, bashkë me djemtë Agronin i rënë më 1984 dhe Skënderin më 1999, u përjetësuan në bronz në vendlindjen e tyre në Kodrali. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i...
Lajme22 Gusht 2020
Procesi i përzgjedhjes së kreut të Institucionit të Avokatit të Popullit është kthyer në traditë që të zvarritet. Ndonëse mandati aktual ka përfunduar, Kuvendi i Kosovës nuk ka përfunduar akoma procedurat për përzgjedhjen e kryesuesit...
Lajme18 Gusht 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka akuzuar serish Qeverinë e Kosovës për diskriminim e stafit mbështetës shëndetësorë në lidhje me shtesën 300 euro në paga. Në një njoftim për media, FSSHK ka bërë...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk pati...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar sot të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.