×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjuriq për njohjen e Kosovës: Vuçiq më mirë do të sakrifikojë veten sesa interesat e popullit

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, deklaroi që nuk vjen në shprehje që Serbia të pranojë njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe anëtarësimin e Prishtinës në Kombet e Bashkuara.

  Gjuriq në një konferencë për media tha se ky ishte një mesazh nga Serbia për krerët e partive politike në Kosovë, transmeton Reporteri.

  “Gënjeshtrat, dhuna dhe kërcënimet janë një diskurs për të cilin nuk mund të flisni me Serbinë. I gjithë publiku serb, shqiptar dhe ndërkombëtar do të shohë gjithçka qartë për Vidovdan”, u shpreh Vuçiq.

  Gjuriq para gazetarëve tha se Presidenti Aleksandar Vuçiq do të sakrifikojë më mirë veten e tij, në kuptimin politik dhe në çdo kuptim tjetër, sesa interesat kombëtare dhe shtetërore në Kosovë.

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ministri i Jashtëm i RMV-së, Bujar Osmani sot deklaroi se me vendimit e fundit të Këshillit Ministror është shpëtuar OSBE. Ai në...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  63-vjeçari i dyshuar për sulm seksual ndaj një të miture 15-vjeçare, nesër do të dalë para Gjykatës në Pejë. Zëdhënësi në Prokurorinë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit është bashkëshorti i të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.