Bota/Rajoni

Gjuriq për njohjen e Kosovës: Vuçiq më mirë do të sakrifikojë veten sesa interesat e popullit

Gjuriq për njohjen e Kosovës: Vuçiq më mirë do të sakrifikojë veten sesa interesat e popullit
16:24 | 18 Qershor 2020

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, deklaroi që nuk vjen në shprehje që Serbia të pranojë njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe anëtarësimin e Prishtinës në Kombet e Bashkuara.

Gjuriq në një konferencë për media tha se ky ishte një mesazh nga Serbia për krerët e partive politike në Kosovë, transmeton Reporteri.

“Gënjeshtrat, dhuna dhe kërcënimet janë një diskurs për të cilin nuk mund të flisni me Serbinë. I gjithë publiku serb, shqiptar dhe ndërkombëtar do të shohë gjithçka qartë për Vidovdan”, u shpreh Vuçiq.

Gjuriq para gazetarëve tha se Presidenti Aleksandar Vuçiq do të sakrifikojë më mirë veten e tij, në kuptimin politik dhe në çdo kuptim tjetër, sesa interesat kombëtare dhe shtetërore në Kosovë.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera